Reklama

PiS szykuje się na wybory. Znamy liderów na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

PiS szykuje się na wybory. Znamy liderów na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo wakacji jesienne wybory parlamentarne zbliżają się dużymi krokami. Prawo i Sprawiedliwość w sobotę ogłosiło 41 nazwisk, które będą liderami list wyborczych. Znamy nazwiska liderów na Podkarpaciu.

W okręgu rzeszowskim (nr 23) liderem listy będzie Krzysztof Sobolewski. A w okręgu przemysko- krośnieńskim (nr 22) - listę otworzy marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Nazwiska 41 liderów list wyborczych zaprezentował na sobotniej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Jak mówił prezes Kaczyński w 9 okręgach liderami list zostali młodzi kandydaci, a 25 osób po raz pierwszy wystartuje z "jedynki". 

Po ogłoszeniu nazwisk Krzysztof Sobolewski napisał na swoim Twitterze: - Z rekomendacji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mam zaszczyt być liderem listy w okręgu 23. 


Krzysztof Sobolewski będzie walczył o głosy mieszkańców Rzeszowa, Mielca i Tarnobrzega oraz zabiegał o wyborców w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, leżajskim, łańcuckim, mieleckim, rzeszowskim, stalowowolskim, strzyżowskim, tarnobrzeskim, niżańskim i ropczycko-sędziszowskim. 

Krzysztof Sobolewski to 41- letni mieszkaniec Podkarpacia (pochodzi z Radymna), od 2018 roku jest przewodniczącym Komitetu Wykonawczego PiS. Jest absolwentem prawa administracyjnego.

 Z kolei Marek Kuchciński, który obecnie jest marszałkiem Sejmu to znana postać w PiS- ie. Do wyborów wystartuje z numerem jeden w okręgu przemysko-krośnieńskim (nr 22).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE