Reklama

Pies udaremnił próbę samobójczą

Opublikowano:
Autor:

Pies udaremnił próbę samobójczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po otrzymaniu zgłoszenia o próbie targnięcia się na własne życie, policjanci z tarnowskiej komendy natychmiast ruszyli do akcji. Dobrze zdawali sobie sprawę, że w takich wypadkach czas działa na ich niekorzyść. W akcji nieoceniony okazał się być policyjny pies.

Zaledwie chwile od tragedii dzieliły przewodnika, sierżanta sztabowego Tomasza Korusa i aspiranta sztabowego Wacława Gawrona oraz towarzyszącego im podczas służby psa, po tym jak otrzymali sygnał, że mieszkaniec Tarnowa próbuje targnąć się na własne życie.

Nieco wcześniej dramatycznie brzmiące w słuchawce słowa, usłyszał od żony 63-latka oficer dyżurny tarnowskiej policji, kiedy odebrał telefon, że jej mąż pozostawił list pożegnalny i z zamiarem odebrania sobie życia wyszedł z domu. Dyżurny doskonale wiedział, jak ważny w tej sytuacji jest czas, którego ma naprawdę nie wiele, dlatego natychmiast skierował w teren policyjne patrole.

Dysponujący rysopisem poszukiwanego policjanci zdali się na doskonały nos i świetne przygotowanie ich czworonożnego partnera, który podjął trop i po pokonaniu kilkuset metrów bezbłędnie doprowadził ich do opuszczonych budynków przy ul. Braci Saków.

To właśnie tam w zaroślach siedział 63-latek. W rękach trzymał sznur z pętlą oraz trutkę na szczury. Podczas rozmowy przyznał się policjantom, że ze względu na problemy osobiste, które go przerosły chciał ich użyć.

Mundurowi pomogli panu i zabrali go do domu. Z uwagi na powagę sytuacji poprosili też o wsparcie służby medyczne, które zdecydowały o przewiezieniu go do szpitala.

Gratulujemy przewodnikom wytrwałości, szybkości w działaniu oraz prawidłowo prowadzonego szkolenia psa służbowego, które w tym przypadku okazało się skuteczne. Aż strach pomyśleć do czego by doszło, byłby dotarli do mężczyzny chwilę później.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE