Reklama

PGNiG Termica wybuduje w Przemyślu elektrociepłownię gazową

Opublikowano:
Autor:

PGNiG Termica wybuduje w Przemyślu elektrociepłownię gazową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PGNIG TERMIKA SA podpisała umowę na „Budowę elektrociepłowni gazowej” w Przemyślu. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tym mieście, a po wybudowaniu zasili jego cały system ciepłowniczy.

W okresie zimowym, zużycie węgla spadnie o około 11 500 ton rocznie. Emisja zanieczyszczeń w stosunku do obecnej emisji związanej z Ciepłownią Zasanie zmniejszy się w stosunku do SO2 o 32 tony rocznie, do COo 4 300 ton rocznie a pyłów o 4,5 tony rocznie.


 - To kolejne przedsięwzięcie tego typu realizowane przez GK PGNiG Termika w Polsce. Intencją PGNiG TERMIKA jest wzrost udziału ciepła systemowego wśród mieszkańców Przemyśla i zapewnienie Im bezpieczeństwa energetycznego. To również oznacza czyste powietrze dla całego regionu przemyskiego.

- podkreślił Jarosław Głowacki, Prezes PGNiG TERMIKA SA. 

- W sytuacji, w której wszyscy zmagamy się z zagrożeniem epidemicznym, informacja o inwestycji daje nadzieję, że nasz rozwój i dbałość o zdrowie mieszkańców może się odbywać i odbywa się zgodnie z planem. To może jeszcze nie ukoronowaniem walki o lepsze powietrze, ale z pewnością bardzo ważny jej etap. Dla rozwijającego się turystycznie Przemyśla i Ziemi Przemyskiej to także kolejny argument, aby podziwiać nasze zabytki i przyrodę oddychając pełną piersią. 

- powiedział Wojciech Bakun, prezydent miasta Przemyśla.

Początek inwestycji: II kwartał 2020 roku
Przewidywany czas budowy inwestycji: ca 17 miesięcy
Koszt inwestycji: 29 400 000 PLN
Generalny Wykonawca: Metrolog sp. z o. o.
Projekt współfinansowany przez UE w ramach Funduszu Spójności (Instytucja Wdrażająca - NFOŚiGW), Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, poddziałanie 1.6.1. „Źródła wysokosprawnej kogeneracji”, kwota dofinansowania: 5.613.156 PLN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE