Reklama

Reklama

"Pasuje chyba naświetlić posłowi, co robi jego giermek!". Skandaliczne słowa przewodniczącego rady miejskiej w Dębicy

Opublikowano: 21 listopada 2020 12:29
Autor: Grzegorz Lipiec | Zdjęcie: Portal Samorządowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Mateusz Cebula, przewodniczący rady miejskiej w Dębicy, nie ma ostatnio dobrej passy. Kolejny raz jego wpis wywołał poruszenie. Tym razem za cel obrał sobie przedstawiciela opozycji, współpracownika posła Pawła Poncyljusza.

Reklama

Po skandalicznym liście do belgijskiego samorządu Puurs-Sint-Amands, które zerwało współpracę z Dębicą po przyjęciu przez radę Samorządowej Karty Praw Rodziny, przewodniczący Mateusz Cebula z Prawa i Sprawiedliwości ponownie dał o sobie znać. 

Tym razem powodem zabrania głosu był wywiad w TVP INFO z posłem wybranym na Podkarpaciu, Pawłem Poncyljuszem (Koalicja Obywatelska). Przewodniczący na swoim Twitterze odniósł się do stwierdzenia: "Koalicja Obywatelska nie organizuje manifestacji Strajku Kobiet". Jak dowód, że jest inaczej wskazał dyrektora biura poselskiego Poncyljusza w Rzeszowie - Dominika Łazarza, który jego zdaniem "chwalił się, że prowadzi protest w Dębicy". I na koniec dopisuje: "Pasuje chyba naświetlić posłowi, co robi jego giermek". Screeny pochodzą z Twittera, a zostały zamieszczone na Facebooku Dębickich Komentarzy.

Postanowiliśmy zapytać głównego zainteresowanego jak odnosi się do słów szefa rady miejskiej w Dębicy.

- Pan radny Cebula notorycznie odnosi się do mojej osoby, czasem po prostu przekraczając pewne przyjęte społecznie normy. To nie pierwszy i przypuszczam, że niestety nie ostatni wpis tego pana w moją stronę. Kilkanaście miesięcy temu zatrudniłem prawnika i sprawę przekazałem w jego ręce i sądu. W marcu tego roku wysłałem pismo o zaprzestanie naruszania moich dóbr osobistych. To nie są tylko wpisy, bo pan Cebula również pisał maila na mój temat do osób czy instytucji z którymi współpracuje. Niestety to dla mnie osobiście jest przykre, a moi znajomi wprost mówią, ze to pewna forma stalkingu. Mam nadzieję, że praktyki tego pana ukróci w końcu wymiar sprawiedliwości. Odnosząc się do wydumanego zarzutu pana Cebuli, że organizowałem protest kobiet w Dębicy, to pragnę tylko dodać, że byłem jednym ze współprowadzących to spontaniczne spotkanie, o co zresztą zostałem poproszony przez zgromadzone osoby. Prowadzenie a organizowanie jakiegokolwiek spotkania to dwie odrębne sprawy.

- pisze Dominik Łazarz.

Do sprawy na pewno będziemy wracać.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 11 dni temu | ocena +9 / -0

  Unisława

  Czy radni z Dębicy nie mogą odwołać tego pana. Przecież on kompromituje nie tylko siebie!

 • 13 dni temu | ocena +29 / -3

  Xxx

  Przewodniczący od samego początku przynosi wstyd Dębicy i działa na szkodę miasta. Wszystko na złość burmistrzowi i drugiej połowie radnych z przeciwnej opcji. Tak po prostu, dla zasady. Mając przewagę w radzie (zaledwie o 1 głos) myśli że może wszystko, nie licząc się z nikim i robiąc z miasta swój prywatny folwark. Najgorsze jest to że ten człowiek był wysoko postawiony w strukturach Dębickiego hufca, co pokazuje, że harcerskie wychowanie według bardzo pozytywnych wartości i ideałów niestety nie zawsze się udaje. Jedynie co mnie cieszy w tej sprawie to ogromny odzew wśród Dębickich harcerzy, którzy odcinają się od wypowiedzi swojego byłego komendanta i bardzo potepiają jego działania. On sam najchętniej utopiłby ich w łyżce wody, tak jak każdego, kto się z nim nie zgadza, zapominając jak przy ognisku jako młody chłopak przyrzekał min. służyć Polsce oraz nieść pomoc innym. Zapomniał że harcerzem jest się całe życie. On sam nigdy nie przyzna się za błędu a niemal jednogłośną krytyke uzna za fakt, że jest ostatnim sprawiedliwym. Historia go osądzi.

 • 13 dni temu | ocena +11 / -1

  Dominik Łazarz

  Jako, że sprawa dotyczy mnie osobiście to mogę tylko powiedzieć panu przewodniczącemu Cebuli, że w Dniu Życzliwości życzę mu wszystkiego dobrego 🙂

 • 13 dni temu | ocena +30 / -2

  Analityk

  Lepiej być "giermkiem" zacnego posła niż czopkiem w du*ie dyktatorka.

 • 13 dni temu | ocena +20 / -4

  Joanna

  "Tęczowa ferajna" to jeden ze zwrotów o którym przeczytałam ostatnio na profilu tego pana radnego, a było to w kontekście osób, które wywieszały flagi LBGT na różnych pomnikach, a on jest podobno pracownikiem IBM, które ostatnio pokazało "tęczowe logo" jako wsparcie dla równości i różnorodności.

 • 13 dni temu | ocena +2 / -18

  dori

  A widzieliscie co ten Lazarz wypisuje do ludzi w sieci? To jest dopiero skandal.

  • 12 dni temu | ocena +9 / -0

   Ewa

   Przestań już, a po drugie podpisuj się prawdziwym imieniem😂 Podobno przeszukujesz cały Internet, żeby znaleźć jakieś wypowiedzi Dominika... "skandaliczne" 😂 Tylko nie ograniczaj się do miesiąca, dwóch, idź w lata!!!

 • 13 dni temu | ocena +21 / -4

  Olgaa

  Posłuchajcie jak ten pan sesje rady miasta prowadzi, poczytajcie wypowiedzi na FB, zwłaszcza dyskusje z osobami o innych poglądach, udowodniono mu też kasowanie części wpisów nie po jego myśli... Odwołany powinien być już dawno!

 • 13 dni temu | ocena +12 / -4

  Ewa

  Coś niebywałego, jak taka osoba może pełnić funkcję przewodniczącego rady miejskiej w prawie 50-tysięcznym mieście!