Reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk: - Nie było moją intencją ranienie ofiar pedofilii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Ojciec Tadeusz Rydzyk: - Nie było moją intencją ranienie ofiar pedofilii - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burza po skandalicznej obronie biskupa Edwarda Janiaka, który jest oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele. Ojciec Tadeusz Rydzyk wyraża skruchę.

Biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele, to według ojca Tadeusza Rydzyka "współczesny męczennik." Toruński duchowny powiedział również: - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje.

Teraz za te słowa przeprasza, tym bardziej że przez kilka ostatnich dni spotkała go surowa ocena ze strony innych duchownych.

- Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu, winni spotkać się ze stosowną karą.

- napisał w krótkim oświadczeniu ojciec Tadeusz Rydzyk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy