Reklama

"To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" Skandaliczne słowa ojca Tadeusza Rydzyka o biskupie tuszującym kościelną pedofilię!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: TV Trwam

"To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" Skandaliczne słowa ojca Tadeusza Rydzyka o biskupie tuszującym kościelną pedofilię! - Zdjęcie główne

foto TV Trwam

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele, to według ojca Tadeusza Rydzyka współczesny męczennik!

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Podczas mszy świętej, którą koncelebrowało kilkunastu biskupów, kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk.

Stwierdził on, że biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele, to "współczesny męczennik".

- To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje.

- rzekł.

Na tej mszy przebywali czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy, ale żaden publicznie nie skrytykował ojca Rydzyka.

Te słowa za to zirytowały opinię publiczną, w tym także wielu duchownych. Oficjalnie to określenie zostało potępione przez warszawskich redemptorystów.

- Potępiamy całkowicie grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie lub zwłokę w wyjaśnianiu tych spraw. Wszystkim osobom pokrzywdzonym głęboko współczujemy i otaczamy modlitwą.

- mówi rzecznik prowincji warszawskiej redemptorystów ojciec Mariusz Mazurkiewicz.

Ostro o ojcu Rydzyku mówi jezuita ojciec Krzysztof Mądel nazywa go "prostakiem", który nie rozumie, że to Watykan ukarał biskupa Janika.

- Takie słowa, jeszcze raz to podkreślę pokazują nam, że mamy do czynienia z kompletnymi ignorantami, pętakami moralnymi, dewiantami religijnymi.

- mówił dominikanin ojciec Paweł Gużyński na antenie TVN.

Przypomnijmy. W połowie października nuncjatura apostolska w Polsce poinformowała, że papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Nuncjatura wyjaśniła, że w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie sygnalizowanych zaniedbań bp. Janiaka w sprawie oskarżeń o nadużycia seksualne niektórych duchownych diecezji kaliskiej obowiązuje go nakaz przebywania poza diecezją.

Biskup Janiak był jedną z postaci ukazanych w filmie dokumentalnym "Zabawa w chowanego" Tomasza i Marka Sekielskich, opisującego przypadki pedofilii wśród księży. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy