Reklama

Oddała "wnuczkowi" 34 tys. zł!

Opublikowano:
Autor:

Oddała "wnuczkowi" 34 tys. zł! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ustalili i zatrzymali 47-latka, któremu oszuści działający metodą na "wnuczka", zlecili odebranie pieniędzy od mieszkanki Tarnobrzega.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Tarnobrzega, zajmujący się rozpracowaniem osób dokonujących oszustw metodą na "wnuczka", ustalili tożsamość mężczyzny, który pracował dla nich jako kurier. Jak informuje tarnobrzeska policja odebrał on od seniorki 34 tysiące złotych, w zamian za polubowne załatwienie sprawy. Do przekazania pieniędzy doszło na początku grudnia 2018 roku. W tym czasie 47-latek za pomocą portalu internetowego, szukał pracy jako kurier. Według ustaleń skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika firmy windykacyjnej i zaproponował mu kurs do Tarnobrzega. Miał odebrać od seniorki pieniądze i przelać je na podane konto. Za swoją pracę otrzymał 400 złotych.

Na podstawie zebranych informacji i ustaleń, w połowie stycznia 2020 roku, policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Gorzyce. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE