Reklama

Obskurne, próchniejące molo ma szansę na remont?

Opublikowano:
Autor:

Obskurne, próchniejące molo ma szansę na remont? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasy, kiedy zaklikowskie molo w powiecie stalowowolskim tętniło życiem, już dawno minęły. Stary dach z eternitem, drzwi zabite deskami, próchniejący pomost i barierki - oto widok, który odstrasza nie tylko przyjezdnych, ale również mieszkańców całej gminy.

Czy dzięki ogłoszonemu 17 czerwca przetargowi na dzierżawę działki, na której znajduje się ten relikt poprzedniej epoki, molo zyska nowy blask? Czy znów będzie tam tętniło życie? Zainteresowani mogą składać swoje oferty do Urzędu Miasta przy ulicy Zachodniej 15 do 12 lipca do godziny 10.00.

Burmistrz miasta chce, by dzierżawa obowiązywała na 20 lat, przy czym do pięciu lat od podpisania umowy zwycięzca przetargu jest zobowiązany wykonać wszystkie niezbędne prace, które pozwolą na rozpoczęcie pełnej działalności rekreacyjno-handlowej.

Dzierżawą objęta jest działka z molo i z pomostem. Budynek ma bar gastronomiczny, magazyny, pomieszczenia socjalne i wspomniany pomost.

Żeby ta działalność była możliwa do realizacji, trzeba wykonać kilka podstawowych prac remontowych. Absolutne minimum to:

  • remont dachu - wymiana pokrycia, bo na dachu jest eternit,
  • wykonanie instalacji i przyłączy wodno-kanalizacyjnych,
  • wykonanie instalacji elektrycznej,
  • remont elewacji i wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
  • kompleksowy remont pomostu ze względu na jego obecny stan techniczny.

Działka nie ma sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ale Urząd Miasta zobowiązuje się do jej uzbrojenia do końca 2020 roku.

Czy zgłosi się firma, która będzie chciała podjąć się tych prac i przywrócić do życia jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w całej gminie i okolicach? Dowiemy się po 12 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE