Reklama

Obostrzenia regionalne? Są pierwsze pozwy za lockdown!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Obostrzenia regionalne? Są pierwsze pozwy za lockdown! - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd myśli jak poluzować obostrzenia sanitarne. Jednym z pomysłów jest regionalizacja. Tymczasem zdenerwowani przedsiębiorcy pozwali Skarb Państwa za lockdown, który ich zdaniem jest nielegalny.

W poniedziałek, 1 stycznia, premier Mateusz Morawiecki przekazał informację, że jest możliwe luzowanie obostrzeń. Nowe informacje w tej kwestii przekazała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

- Przy wyborze wariantu regionalizacji, otwierania i uwalniania gospodarki w poszczególnych regionach, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest o wiele niższy niż w innych regionach, zostaną wprowadzone.

- mówi Semeniuk na łamach Onet.pl

To jest jeden z możliwych wariantów, kolejny to ten o którym mówił premier, czyli drobne korekty, które potem nie sprawią, że trzeba będzie ponownie zamykać gospodarkę. Decyzje są możliwe jeszcze w tym tygodniu. Podkarpacie w wariancie regionalizacji ma szansę na luzowanie obostrzeń, bo zakażeń w naszym regionie nie jest dużo.

Fot. Oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia z 2 lutego 2021 roku.

Tymczasem rząd otrzymał już pierwsze pozwy za zdaniem przedsiębiorców nielegalny lockdown. Z informacji uzyskanych przez Business Insider Polska wynika jednak, że formalnie dopiero dwa pozwy trafiły do Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

- Do Prokuratorii Generalnej dotychczas wpłynęły z sądów dwa pozwy związane z tzw. lockdownem. Oba dotyczą żądań odszkodowawczych. Jeden z nich opiewa na kwotę około 215 tys. zł i został wytoczony przez właściciela galerii handlowej. Drugi na kwotę około 458 tys. zł został złożony przez właściciela sieci siłowni.

- mówi na łamach Business Insider Polska mecenas Bartosz Swatek, rzecznik prasowy Prokuratorii.

Do sprawy będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy