Reklama

Nożem na ratowników

Opublikowano:
Autor:

Nożem na ratowników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego napadł na ratowników medycznych. Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach właśnie skierowała do Sądu Rejonowego w Ropczycach akt oskarżenia.

- Do sytuacji doszło 15 grudnia 2018 roku w Sędziszowie Małopolskim. Pogotowie ratunkowe zostało wezwane do młodego mężczyzny, który wobec pracowników służby zdrowia zachowywał się agresywnie - poinformował Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Wezwani funkcjonariusze policji w związku z przekazanymi wówczas informacji przez ratowników medycznych na miejscu zdarzenia  podjęli początkowo czynności jedynie pod kątem wykroczenia polegającego na uszkodzeniu karetki.

Miesiąc później jeden z ratowników medycznych złożył zawiadomienie o przestępstwie, w następstwie którego 21 stycznia 2019 roku zostało wszczęte śledztwo.

- Z dokonanych w jego toku ustaleń wynika, że sprawca na widok ekipy pogotowia ratunkowego zaczął kierować w ich stronę słowa wulgarne oraz demonstrować zamiar użycia przemocy fizycznej. Ratownicy schronili się w karetce, zaś napastnik zbliżył się do pojazdu i przy użyciu posiadanego przez siebie dużego noża groził, kierując ostrze w ich kierunku, po czym próbował wybić szybę boczną w karetce, uderzając w nią kilka razy trzonkiem noża. Szyba nie została wybita, a ratownicy nie odnieśli obrażeń ciała - opisał zdarzenie rzecnik prasowy prokuratury okręgowej.

Dodatkowo aktem oskarżenia objęto zdarzenie z końca lutego 2019 roku, kiedy ten sam sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał Oplem Astrą przed policjantami, którzy poruszali się radiowozem używając znaków dźwiękowych i świetlnych.

Podejrzany przyznał się częściowo do pierwszego zarzutu związanego z usiłowaniem dokonania czynnej napaści przy użyciu noża na ratowników medycznych, stwierdzając jednocześnie, że nie pamięta dokładnie przebiegu wydarzeń z uwagi na spożyty alkohol.  Nie przyznał się do popełnienia drugiego ze stawianego mu zarzutów.

W toku postępowania zastosowano wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach właśnie skierowała do Sądu Rejonowego w Ropczycach akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE