Reklama

Nowy żłobek na ulicy Architektów. Rekrutacja jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Nowy żłobek na ulicy Architektów. Rekrutacja jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca bieżącego roku władze miasta planują otworzyć żłobek przy ul. Architektów na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie. Rekrutacja rozpocznie się w listopadzie. Ratusz czeka na podpisanie aktu notarialnego.

Nowa placówka znajdzie się na parterze 12-kondygnacyjnego bloku przy ul. Architektów. Lokal o powierzchni ok. 900 m2 trafi w ręce miasta na zasadzie zamiany. Deweloper otrzymał od ratusza kamienice znajdującą się przy ul. Piłsudskiego 5. Decyzje w tej sprawie jeszcze w 2019 roku zaakceptowała Rada Miasta Rzeszowa. 

- Pomieszczenia bez wyposażenia trafią do nas w październiku. Musimy jeszcze podpisać akt notarialny. 


- tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Ratusz przekonuje, że w ciągu miesiąca od podpisania aktu notarialnego jest w stanie przygotować obiekt do odpowiedniego funkcjonowaniu i rozpocząć rekrutację do żłobka. Znajdzie się w nim miejsce dla ok. 120 dzieci. 

Przypomnijmy, że poza żłobkiem na os. Zawiszy w mieście powstaje lub powstanie dużo więcej placówek tego typu. Pracę budowlane trwają m.in. na przy ul. Iwonickiej, gdzie powstanie żłobek i przedszkole oraz na osiedlu Drabinianka, na którym powstaje zespół oświatowy (szkoła i przedszkole) za prawie 40 mln zł. 

Planowany jest także żłobek i przedszkole przy ul. Strzelców, który ma powstać do 2023 roku oraz żłobek przy ul. Jachowicza, o którym pisaliśmy w artykule pt. Żłobek przy ulicy Jachowicza do 2022 roku. Obecnie na terenie Rzeszowa znajduje się dziewięć miejskich żłobków zdolnych przyjąć łącznie prawie 1300 dzieci. 
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE