Reklama

Nowoczesny sprzęt ze Stalowej Woli już w wojsku

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesny sprzęt ze Stalowej Woli już w wojsku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony przekazał kompanijny moduł ogniowy Rak na wyposażenie 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Żołnierze "Dwunastki" otrzymali 8 moździerzy samobieżnych M120 Rak, cztery artyleryjskie wozy dowodzenia i artyleryjski wóz remontu uzbrojenia.

Huta Stalowa Wola kończy realizację umowy zawartej 28 kwietnia 2016 roku na dostawę moździerzy i wozów dowodzenia dla ośmiu kompanijnych modułów ogniowych Rak. Szczecińska jednostka otrzymała na wyposażenie już kolejny moduł ogniowy, w skład którego wchodzi osiem moździerzy samobieżnych Rak, cztery artyleryjskie wozy dowodzenia i artyleryjski wóz remontu uzbrojenia.

- Wojsko Polskie jest wojskiem doświadczonym, dobrze wyszkolonym i zasługuje na to, aby dysponować najnowocześniejszym sprzętem. Tak jest w przypadku właśnie samobieżnych moździerzy Rak. Warto pamiętać o tym, że ta konstrukcja jest konstrukcją polską. To sprzęt należący do najnowocześniejszych w swojej kategorii - mówił Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

Rak jest samobieżnym działem polowym wyposażonym w automatycznie ładowany moździerz kalibru 120 mm montowany na podwoziu kołowym (SMK 120), zaprojektowanym w Centrum Produkcji Wojskowej Huty Stalowa Wola. Dostawy „Raków” dla Sił Zbrojnych RP są realizowane w latach 2017–2019 jako wynik umowy zawartej w 2016 na kwotę ponad 968 milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE