Reklama

Nowoczesna komunikacja miejska

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna komunikacja miejska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Transport publiczny w Stalowej Woli wkroczył w XXI wieku. Projekt Mobilny MOF to ogromny krok w przód – podkreśla włodarz miasta Lucjusz Nadbereżny.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do bezpłatnego wyrobienia Stalowowolskiej Karty Miejskiej w punkcie obsługi Miejskiego Zakładu Komunalnego przy ulicy Wolności 9 lub w Mostostalu przy al. Jana Pawła II

– mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Zmiany są bardzo szerokie. Do 19 nowoczesnych autobusów, w tym 10 elektrycznych, dołącza 30 tablic wyświetlających rozkład jazdy. Każda tablica wyposażona jest w bezpłatną sieć WI-FI oraz kamerę 360 stopni, która pozwala na wyłapanie aktów wandalizmu.

- Na terenie miasta pojawiły się biletomaty, które oprócz sprzedaży biletów posiadają funkcję doładowania Karty Mieszkańca. Elektroniczne tablice przy przystankach, to nie tylko komfort pasażerów, ale również budowanie pozytywnego wizerunku miasta nowoczesnego, wykorzystującego technologie w infrastrukturze transportowej. W ten sposób zamykamy pierwszy ale wielki krok w pozytywnej rewolucji w komunikacji miejskiej. Przed nami kolejne projekty tworzące nowoczesną, ekologiczną i przyjazną komunikację miejską w naszym mieście

– zachwalał na konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny.

Cały projekt kosztuje 50 milionów złotych. Do współpracy Stalowa Wola zaprosiła Nisko, Zaleszany i Pysznicę. Hutnicze miasto musi wydać na komunikacyjne nowości kwotę 44 milionów złotych, przy wsparciu z Unii Europejskiej w wysokości 30 milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE