Reklama

NISKO: Produkował i handlował wyrobami tytoniowymi. Teraz za to odpowie

Opublikowano:
Autor:

NISKO: Produkował i handlował wyrobami tytoniowymi. Teraz za to odpowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niżańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty dla Skarbu Państwa szacowane są na 67 tysięcy złotych.

Policjanci niżańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej z Przemyśla, w poniedziałek, 25 maja, weszli do domu mieszkańca Niska. Mężczyzna był podejrzewany o produkcję i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W piwnicy funkcjonariusze znaleźli papierosy, tytoń w workach, gilzy, maszynkę do produkcji papierosów i krajalnicę do tytoniu. Kolejne worki z suszem i krajanką schowane były w garażu. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kilogramów suszu tytoniowego i krajanki. Mężczyzna tłumaczył, że cały tytoń posiada na własny użytek.

Jak wstępnie oszacowano mężczyzna swoim działaniem naraził na straty Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę blisko 67 tysięcy złotych. 54-letni mieszkaniec Niska będzie odpowiadał za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE