Reklama

Nie żyje wójt z Podkarpacia - jeden z najdłużej zarządzających samorządowców w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje wójt z Podkarpacia - jeden z najdłużej zarządzających samorządowców w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Roman Kałamarz był wójtem gminy Jarosław. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 1990 roku, zapisując się w historii jako jeden z najdłużej zarządzających samorządowców w Polsce. Od kilkunastu miesięcy walczył z nowotworem. 15 grudnia tę walkę przegrał.

- Odszedł Roman Kałamarz, wieloletni Wójt Gminy Jarosław, wspaniały, ciepły człowiek, dla którego chęć pomocy zwyczajnym ludziom była priorytetem. Składamy jemu hołd za troskę, sympatię, dobre serce i wytrwałą pracę do końca, dla dobra wszystkich mieszkańców Gminy Jarosław

- przekazała Elżbieta Grunt, zastępca wójta z pracownikami urzędu gminy.

Za rządów wójta Kałamarza zmodernizowane zostały wszystkie szkoły w gminie, wszystkie wzbogaciły się o hale sportowe. W każdej miejscowości jest sieć wodociągowa i kanalizacja.

– Roman był zawsze wzorem skuteczności w samorządzie, w sporcie i życiu codziennym. Swoją gminę rozwijał ponad przeciętnie, na co patrzyliśmy z zazdrością. Tracimy przyjaciela, tracimy kolegę... Tracimy dobrego człowieka

– napisał na Facebooku Leszek Kisiel, burmistrz Przeworska.

18 grudnia, w środę, o godzinie 13 w Bazylice Św. Ducha w Przeworsku odbędzie się Msza pogrzebowa, następnie pogrzeb na nowym cmentarzu w Przeworsku.

Redakcja portalu Korso24 składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim śp. Romana Kałamarza oraz mieszkańcom gminy Jarosław.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE