Reklama

Nie żyje proboszcz z Podkarpacia. Plaga zgonów duchownych w województwie

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje proboszcz z Podkarpacia. Plaga zgonów duchownych w województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ks. Józef Majka zmarł - był proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej (powiat dębicki). Miał 69 lat.

We wtorek, 27 października odszedł ks. Józef Majka, proboszcz parafii w powiecie dębickim. Swoją posługę kapłańską zaczynał jako wikariusz w parafii Rzezawa (1976 r.), później służył również w Jazowsku (1979 r.), Dębicy (1985 r.) oraz w Borowej (1988 r.). 

Proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Chotowej w powiecie dębickim był od 2006 roku. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Chotowej zostanie odprawiona w piątek 30 października o godz. 14:00.

W przeciągu dwóch tygodni w województwie podkarpackim miało miejsce pięć zgonów duchownych w różnym wieku. Czy jest to zwykły zbieg okoliczności, czy też przyczynia się do tego pandemia koronawirusa? Na ten moment nie znamy odpowiedzi. Niezależnie od okoliczności - jest to co najmniej niepokojące, iż tylu doświadczonych i niejednokrotnie bardzo zasłużonych dla swoich parafii księży odeszło w tak krótkim czasie.


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE