Reklama

Nie zostali wpuszczeni na zaślubiny przez brak maseczek! Uważają, że to bezprawie!

Opublikowano:
Autor:

Nie zostali wpuszczeni na zaślubiny przez brak maseczek! Uważają, że to bezprawie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja epidemiczna spowodowała, że od soboty każdy ma obowiązek zakrywania ust i twarzy w przestrzeni publicznej. Nie wszyscy stosują się do obowiązujących restrykcji.

Do nerwowej sytuacji doszło w sobotę, 10 października, w Tarnobrzegu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję na ulicę Sandomierską w Tarnobrzegu. 28-latek wezwał mundurowych, ponieważ nie został wpuszczony na ceremonię zaślubin. Okazało się, że pracownik urzędu odmówił mężczyźnie i jego 26-letniej żonie wejścia na uroczystość, ponieważ oboje nie mieli maseczek.

Także podczas interwencji małżeństwo odmówiło ich założenia. Policjanci ustalili, że pozostałe osoby biorące udział w uroczystości stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec małżonków funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.

Skontaktowali się z nami sami małżonkowie i przede wszystkim wskazują, że to oni wzywali policję, bo to na miejscu łamano prawo.

- Jak najbardziej to my wzywaliśmy policję z powodu nie wypuszczenia nas na ceremonię zaślubin, bardzo bliskich nam osób. Nie zostaliśmy wpuszczeni z powodu braku maseczek. Naszym zdaniem to sam organizator uroczystości nie stosował się do norm sanitarnych i chcieliśmy aby wobec nich został skierowany wniosek do sądu. Takie postępowanie nie ma żadnych podstaw prawnych. Do interwencji policji nie mamy zastrzeżeń, rozmowa przebiegała normalnie, nikt z nich nie wymagał od nas zasłonięcia ust i nosa. My jako osoby pokrzywdzone, będziemy domagali się ukarania danych osób. Nikt z funkcjonariuszy nam nie powiedział, że wobec nas jest sporządzany taki wniosek. Będziemy wszędzie wyjaśniać całą sytuację.

- przyznają.


To nie są jedyne takie przypadki w Tarnobrzegu od 10 października. Razem jedenastu mieszkańców Tarnobrzega zlekceważyło obowiązujące przepisy i nie miało założonych maseczek. Teraz wszyscy będą odpowiadać przed sądem.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE