Reklama

Nie jedz tych produktów! Jest ostrzeżenie służb sanitarnych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 21 paź 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stwierdzenie obecności rakotwórczej substancji w suplementach diety i przetworach rybnych było powodem wycofania z obrotu kilku partii tych produktów. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że mogą zagrażać zdrowiu i apeluje o wstrzymanie się od ich spożywania.

Chodzi o obecność tlenku etylenu , który w Unii Europejskiej widnieje na liście zakazanych. Badania wykazały, że tlenek etylenu jest nie tylko rakotwórczy, ale może też powodować zmiany genetyczne. ETO może powodować zaburzenia płodności, ale również wpływać negatywnie na rozwój dziecka w łonie matki. Szczegółowe informacje na temat szkodliwości składnika opisała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi.

Ze względu na wykrycie ETO w próbkach swoich produktów, firma UNIPRO sp. z o.o. zadecydowała o wycofaniu z obrotu wymienione partie suplementów diety, o czym GIS informuje w ostrzegawczym komunikacie. Ich listę, wraz z grafiką, znajdziesz w naszej galerii.

Niebezpieczną substancję wykryto także w paście rybnej. O użyciu składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu do produkcji pasty rybnej poinformowała szwedzka firma Orkla Foods. Jak podaje GIS, do Polski dotarły dwie partie produktu, które mogą zagrażać zdrowiu konsumentów. Jedna z nich została całkowicie zablokowana, druga jest w trakcie wycofywania z obrotu. Producent podał szczegółowe informacje, które pomogą zweryfikować ewentualne posiadanie kwestionowanego wyrobu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy