Reklama

Nastolatek z Rzeszowa złapany na oszustwach na OLX. Wyłudził sporą kwotę

Opublikowano:
Autor:

Nastolatek z Rzeszowa złapany na oszustwach na OLX. Wyłudził sporą kwotę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci 3 października 2019 roku zatrzymała 18-letniego mieszkańca Rzeszowa. Nastolatek oszukał nawet 35 osób i wyłudził około 33 tysiące złotych. Myślał, że sprawa ujdzie mu na sucho. W dniu 3 października 2019 r. przy współpracy funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach został zatrzymany 18 letni mieszkaniec Rzeszowa Wojciech M., teraz grozi mu więzienie.

3 października 2019 roku przy współpracy funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach został zatrzymany 18 letni mieszkaniec Rzeszowa Wojciech M. Prokuratura Rejonowa w Dębicy zarzuciła młodemu mężczyźnie popełnienie przestępstwa w okresie od 23 maja 2018 roku do 27 sierpnia 2018 roku. Wojciech M. przebiegle oszukiwał ludzi i wyłudzał od nich pieniądze.

 

Nastolatek podawał fikcyjne dane oraz korzystał z pomocy tak zwanych „słupów”, czyli osób, które udostępniały mu możliwość korzystania z ich rachunków bankowych. Korzystał także z hotspotów, sieci Internetowych swojej rodziny czy najbliższego otoczenia. Wykorzystywał również telefony komórkowe swoich najbliższych. Wszystko, aby jak najbardziej oddalić od siebie podejrzenia i zapewnić sobie „anonimowość”. 

 

Proceder był bardzo przebiegły. Młody rzeszowianin wystawiał przedmioty na OLX, takie jak smartfony, konsole do gier, buty oraz wiele innych rzeczy. Oczywiście, żadnego z nich nie posiadał. Ofiary przestępstwa wpłacały Wojciechowi M. pieniądze na wskazywane przez niego konta bankowe, w nadziei, iż otrzymają wystawiane przez niego produkty. Nastolatek uczynił sobie z tego stały dochód. W zaledwie 4 miesiące, wyłudził kwotę 32 822 złotych, co daje nam ponad 8 tysięcy złotych „miesięcznej pensji”.

 

Policja w trakcie przeszukiwania miejsca zamieszkania Wojciecha M., a także jego samochodu, znalazła i zabezpieczyła wszystkie dowody. Karty SIM, telefony komórkowe, potwierdzenia wpłat gotówki orz laptop. Policja ciągle jednak nie ustaliła całkowitego zakresu przestępczej działalności rzeszowianina, być może oszukał on jeszcze więcej osób. 

 

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy, w dniu 5 października 2019 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wojciechowi M. za popełnienie zarzucanego czynu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE