Reklama

Na co umieramy na Podkarpaciu?

Opublikowano: pt, 6 wrz 2019 14:12
Autor:

Na co umieramy na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są dwie najczęstsze przyczyny śmierci mieszkańców Podkarpacia. Czy pod tym względem różnimy się od reszty kraju? W których miastach podkarpackich umiera najwięcej osób, a w którym najmniej? Znamy odpowiedź dzięki danym Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Czy zaskoczy Cie informacja, że, biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie, najmniej zgonów jest w Rzeszowie? Okazuje się, że nasze województwo ma najniższy wskaźnik umieralności.

- Zarówno w Polsce, jak i na Podkarpaciu najczęstszymi przyczynami zgonów w 2017 roku były choroby układu krążenia i nowotwory. W województwie podkarpackim w 2017 roku na 100 tysięcy mieszkańców 392 zgony były spowodowane chorobami układu krążenia. Był to czwarty w kolejności (licząc od najniższego) wskaźnik w Polsce

- poinformował Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Nad drugim miejscu, biorąc pod uwagę przyczyny zgonów, znalazły się choroby nowotworowe. Na nowotwory w 2017 roku na Podkarpaciu zmarło 228 osób na 100 tysięcy mieszkańców.

Biorąc pod uwagę powiaty, najwięcej osób zmarło w powiecie lubaczowskim, najmniej - w leskim. Jeśli chodzi o miasta - w Przemyślu, Krośnie i w Tarnobrzegu zmarło najwięcej osób, najmniej - w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.