Reklama

Młody ksiądz ZGINĄŁ w makabrycznym wypadku [AKTUALIZACJA FOTO]

Opublikowano: czw, 5 gru 2019 20:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 grudnia, godzina 16.30. Skodą jedzie 29-letni mężczyzna. Nagle uderza w ciężarówkę. Auto zostaje całkowicie zmiażdżone. Okazuje się, że za kierownicą skody siedział młody ksiądz, wikariusz brzeźnickiej parafii.

AKTUALIZACJA, 5 grudnia

Znamy datę pogrzebu

W piątek, 6 grudnia, o godzinie 14 w kościele parafialnym w Brzeźnicy, w którym ks. Piotr pracował jako wikariusz, zostanie odprawiona msza za jego duszę.

Najbliżsi, parafianie i kapłani będą żegnać go w sobotę, 7 grudnia. Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Chomranicach o godzinie 11, a po Eucharystii ciało wikariusza zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

AKTUALIZACJA, 3 grudnia, godz. 16.00

Informacja Komendy Miejskiej PSP Nowy Sącz:

2 grudnia około godziny 16.08 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Rożnów zadysponowane zostały do działań w Witowicach Dolnych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy. Samochodami podróżowali sami kierujący.

Na miejscu był patrol Policji oraz karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga zajmowała się poszkodowanym, zakleszczonym w samochodzie Skoda. Pozostali kierujący nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Na miejsce działań przybyły zastępy OSP Czchów i Jurków z powiatu brzeskiego. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej, droga była całkowicie zablokowana.

Samochody Skoda oraz Volkswagen znajdowały się częściowo na pasie jezdni, częściowo na poboczu w kierunku Nowego Sącza. Samochód MAN blokowały dwa pasy ruchu. Samochody osobowe oddalone były od samochodu ciężarowego kilkadziesiąt metrów. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Na jezdni w promieniu kilkudziesięciu metrów znajdowały się pozostałości po wypadku. Samochód Volkswagen wyposażony w instalację LPG.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolniono i ewakuowano poszkodowanego z samochodu przy wykorzystaniu noszy typu "deska". Dalsze działania polegały na przekazaniu kierującego Skodą załodze karetki. Ze względu na pewne oznaki śmierci załoga karetki odstąpiła od dalszych czynności. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia taśmą ostrzegawczą. Na miejsce przybył zastęp JRG Brzesko. Zastępy z powiatu brzeskiego oraz OSP Rożnów zakończyły działania.

Kierujący samochodem Volkswagen oraz MAN zostali przebadani przez załogi karetek. Kierujący Volkswagenem pozostał na miejscu zdarzenia, natomiast kierujący samochodem ciężarowym został zabrany do szpitala na badania. Na miejsce działań przybył Prokurator, biegły sądowy oraz osoby funkcyjne Policji. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji pracownicy zakładu pogrzebowego zabrali ciało denata z miejsca zdarzenia. Pozostałości po wypadku usunięto z jezdni i przekazano Pomocy drogowej, która zabrała uszkodzone pojazdy z miejsca zdarzenia. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem, doczyszczono dokładnie jezdnię.

Na miejsce działań przybył przedstawiciel GDDKiA. Na miejsce została zadysponowana piaskarka. Policja przywróciła ruch w obydwu kierunkach. Działania strażaków trwały ponad sześć godzin.

---

- Dramat rozegrał się około godziny 16.30, w Witkowicach Dolnych, w gminie Łososina Dolna. Skoda, którą prowadził 29-letni wikariusz, zderzyła się z ciężarówką. Osobówka została całkowicie zmiażdżona. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód osobowy. Policja ustala przyczyny wypadku

- przekazał portal debica24.eu

Ks. Piotr Pławecki przyjął święcenia kapłańskie półtora roku temu. Brzeźnicka parafia była jego pierwszą i ostatnią, w której pełnił posługę kapłańską. 2 grudnia jechał do rodziny w Chomranicach, w powiecie nowosądeckim. Do celu miał około dwudziestu kilometrów. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb.

 

3 grudnia o godzinie 19 w kościele parafialnym w Brzeźnicy w powiecie dębickim odprawiona zostanie msza święta i różaniec w intencji ks. Piotra Pławeckiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Brzezniczanin

    Jechał skoda octavia... Poprawcie.