Reklama

Mielec strefą wolną od LGBT! Magistrat protestuje!

Opublikowano:
Autor:

Mielec strefą wolną od LGBT! Magistrat protestuje! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktywista na rzecz praw społeczności LGBT opublikował kolejne zdjęcie w ramach swojej akcji, gdzie pokazuje samorządy, które uchwaliły, że ich "gminy są wolne od ideologii LGBT". Tym razem Bart Staszewski mówi o uchwale radnych Powiatu Mieleckiego, ale zdjęcie wykonał przy tablicy miasta Mielca. Sugeruje to, jakoby miasto Mielec było strefą wolną od LGBT. Jest natychmiastowa reakcja władz miasta.

Zdjęcie Barta Staszewskiego przy tablicy oznaczającej granice administracyjne Mielca wywołało od razu burzę, bo jak się okazuje "Strefa wolna od LGBT" to nie jest miasto, ale powiat mielecki. 

Przypomnijmy. Rada Powiatu Mieleckiego swoją uchwałę w sprawie ideologii LGBT przyjęła ostatecznie 15 czerwca 2019 roku. Projekt deklaracji przygotował radny Kacper Głaz. 


Dokument przyjęli w czerwcu 2019. Haniebny, homofobiczny akt nadal tam obowiązuje. WSTYD!

- pisze na swojej stronie facebookwej Bart Staszewski.

Władze miasta Mielca szybko zareagowały na to zdjęcie.

W związku z informacjami, które pojawiają się w Internecie, chcemy przypomnieć, że: Miasto Mielec NIE jest strefą wolną od LGBT, z racji tego, przy znakach znajdujących się na wjeździe do naszego miasta NIE ma tablic informujących, że jesteśmy strefą wolną od LGBT. Samorząd Miasta Mielca nie podjął żadnej uchwały dotyczącej LGBT. Publikujemy zdjęcie jednego z wjazdów do Mielca, jak widać, rzeczywistość różni się od kadru, który kilkadziesiąt minut temu obiegł internet.

 - komentuje mielecki magistrat.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE