Reklama

Miasto ma poważny problem z dużą inwestycją. Wykonawcy nie chcą odpuścić

Opublikowano:
Autor:

Miasto ma poważny problem z dużą inwestycją. Wykonawcy nie chcą odpuścić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowana przebudowa ul. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego nie ma szczęścia. Wykonawcy startujący w przetargu kolejny raz zaskarżyli wybór ratusza.

Do realizacji inwestycji zgłosiło się pierwotnie siedem firm. 1 czerwca bieżącego roku ratusz wybrał ofertę firmy Eurovia, która oszacowała inwestycje na ponad 45 mln zł. Ich oferta okazała się dla władz miasta korzystniejsza od propozycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów (oferta na ponad 46 mln zł) i właśnie firmy Strabag, która jako pierwsza zaskarżyła rozstrzygnięcie przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Takie działanie uniemożliwia miastu podpisanie umowy z wybranym wykonawcą do czasu wydania wyroku. 

-Strabag podważał doświadczenie zawodowe kierownika budowy, który był zgłoszony przez Eurovia. Wymagaliśmy określonego doświadczenia zawodowego. Było to jedno z kryteriów oceny ofert. Na podstawie doświadczenia przedstawionego przez Eurovie otrzymał kierownik daną ilość punktów. Strabag podważył prawdziwość oświadczenia i to było przedmiotem rozprawy w KIO. 


- tłumaczy Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa. 


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Jak Kuba Bogu…

4 sierpnia odbyła się rozprawa w KIO, na której skarga okazała się zasadna. 24 września ratusz zdecydował się na zmianę wykonawcy. Został nim Strabag. Gdy ogłoszono nowego realizatora przebudowy, firma Eurovia… złożyła następną skargę. Teraz ratusz czeka na wyrok w tej sprawie, w związku z czym realizacja podpisanie umowy i realizacja prac jest niemożliwa. 

- Od tego wyroku zależy ciąg dalszy postępowania. Mamy nadzieje, że jeszcze w tym roku podpiszemy umowę. 


- tłumaczy Marek Ustrobiński i dodaje:

- Jeżeli kolejne firmy będą się odwoływać, to może to jeszcze chwilę potrwać. 


CZYTAJ TAKŻE: Wizz Air na lotnisku w Rzeszowie. Od listopada loty do Eindhoven


Wstępna koncepcja przebudowy

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa dwupasmowego ronda oraz stworzenie nowych połączeń komunikacyjnych. Modernizacja dróg w centrum miasta wiąże się także z poważnymi utrudnieniami w ruchu, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy miejscy urzędnicy nie podają szczegółów. Wszelkie ustalenia w tej kwestii poznamy dopiero po podpisaniu umowy. 

Przebudowa ośmiu ulic jest jedną z części dużej inwestycji drogowej w mieście. Mowa o budowie Wisłokostrady, w skład której wchodzi stworzenie nowej drogi, która pobiegnie prawym brzegiem Wisłoka i połączy al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą oraz przebudowa ul. Maczka, poprzez przebudowę do czterech pasów ruchu i rozbudowa mostu Załęskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE