Reklama

Mężczyzna, który zginął, to były wiceprezydent Rzeszowa

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna, który zginął, to były wiceprezydent Rzeszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 lipca pisaliśmy o tragicznym w skutkach wydarzeniu. Na pasach w Rzeszowie zginął pieszy. Dziś wiemy, że był nim były wiceprezydent Rzeszowa, Władysław Świetlicki.

O wypadku pisaliśmy tu: Śmierć na przejściu dla pieszych

11 lipca, po godzinie 21 w Rzeszowie na ul. Lubelskiej kierujący samochodem marki Opel Astra, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ulicy Wyzwolenia, na skrzyżowaniu z ulica Borową, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. Mimo podjętej reanimacji 73-latek zmarł.

Okazało się, że ofiarą tego wypadku jest Władysław Świetlicki, były wiceprezydent Rzeszowa. W dniu wypadku odwiedził magistrat, chcąc załatwić kilka swoich spraw.

W latach 1990-1994 był rzeszowskim radnym, a od 23 marca 1991 roku do końca kadencji - wiceprezydentem Rzeszowa odpowiedzialnym za handel i politykę mieszkaniową. Prezydentem miasta był wówczas Mieczysław Janowski. Wspierał inicjatywę powstania Klinicznego Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Pogrzeb byłego wiceprezydenta Rzeszowa odbędzie się w środę, 17 lipca, o godz. 13.30 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

Redakcja Korso24 przekazuje wyrazy współczucia bliskim ś.p. Władysława Świetlickiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE