Reklama

Mateusz Morawiecki w Sejmie: - Ukraina walczy nie tylko o swoją niepodległość. Walczy o wolność całej Europy. Wróciły demony drugiej wojny światowej!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Mateusz Morawiecki w Sejmie: - Ukraina walczy nie tylko o swoją niepodległość. Walczy o wolność całej Europy. Wróciły demony drugiej wojny światowej! - Zdjęcie główne

Mateusz Morawiecki | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek mocne słowa padły z ust szefa rządu Mateusza Morawieckiego: - Nasza postawa musi być zdecydowana. Wróciły demony drugiej wojny światowej. Przywrócimy wolność i niepodległość Ukrainie. Sejm potępił agresję Rosji na Ukrainę. - Wzywamy do wycofania się sił Rosji z Ukrainy, przestrzegania prawa międzynarodowego. Wpieramy demokratyczne władze Ukrainy - powiedziała Elżbieta Witek.

- Ten poranek przejdzie do historii. Rosja wybrała wojnę. To barbarzyństwo musi się spotkać ze zdecydowanym oporem całego wolnego globu. Ukraina walczy nie tylko o swoją niepodległość. Walczy o wolność całej Europy - rozpoczął swoje wystąpienie w Sejmie premier Matusz Morawiecki.

Jednocześnie szef rządu zapewnił, że Polska jest bezpieczna. - Nasze wszystkie działania, które podjęliśmy od dłuższego czasu, służyły aby podnieść możliwości naszej obronności. Putin wybrał drogę terroru. Niewinni ludzie giną tuż za naszą granicą - powiedział Mateusz Morawiecki. - Nasze działania idą w dwóch kierunkach. Po pierwsze to kwestia nałożenia pakietu sankcji. Takiego pakietu, który będzie odstraszał. Drugi to wzmacnianie wschodniej flanki NATO. Już teraz jest w Polsce ponad 6 tysięcy żołnierzy NATO, którzy wspierają naszych żołnierzy.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie zostawimy Ukrainy samej. - Nie zostawimy Was samych. Będziemy przyjmować uchodźców i pomagać Ukrainie - dodał i otrzymał gromkie brawa. Atak Putina został nazwany "barbarzyństwem".

- Ten poranek wszystko zmienił. Obserwujemy wojnę konwencjonalną, ale także hybrydową i propagandową. Odpowiedzmy na to prawdą i solidarnością - poinformował Morawiecki. - Nie damy się zastraszyć i złamać Kremlowi.

Przed przemówieniem premiera Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odczytała oświadczenie wszystkich klubów i kół poselskich. - Wzywamy Rosję do wycofania swoich sił z Ukrainy, przestrzegania prawa międzynarodowego. Wpieramy demokratyczne władze Ukrainy. Apelujemy do społeczeństw i narodów o zdecydowane, solidarne i jednoznaczne powstrzymanie postępowania agresywnego działania władz rosyjskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy