Reklama

Masowe zwolnienia początkiem kryzysu na rynku pracy?

Opublikowano:
Autor:

Masowe zwolnienia początkiem kryzysu na rynku pracy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31 grudnia pracę w jednym z zakładów mieleckiej strefy ekonomicznej straci ponad sto osób. W innych zakładach w branży motoryzacyjnej też następuje redukcja etatów. Czy to zapowiedź większego kryzysu?

Kryzys w branży motoryzacyjnej odbił się echem również w Mielcu, bo Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna z tą branżą ma wiele wspólnego. Światowy kryzys ma swoje odzwierciedlenie na naszym terenie w postaci zwolnień pracowników. Jedna z firm w ostatnim miesiącu zapowiedziała zwolnienie prawie dwustu pracowników.

Przy takiej ilości zwalnianych osób zakład musiał poinformować Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu o zamiarze tzw. zwolnień grupowych.

Jak się dowiedzieliśmy, ostatecznie pracę z końcem roku straci stu kilkudziesięciu pracowników. Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracownicy otrzymali z odpowiednim wyprzedzeniem wypowiedzenia, które sfinalizują się z ostatnim dniem grudnia.

- W ostatnim miesiącu jedna z mieleckim firm poinformowała oficjalnie o zamiarze przeprowadzenia zwolnienia grupowego 200 pracowników

- przyznał Marek Przygoda, główny specjalista z Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE