Reklama

Martwy płód znaleziony w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie. Odnaleźli matkę? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Martwy płód znaleziony w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie. Odnaleźli matkę? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To się nigdy nie powinno stać. Jednak stało się. Ktoś, policja jeszcze nie wie kto, pozbył się noworodka. Jego ciało przypadkiem znalazł pracownik oczyszczalni ścieków, który czyścił kratki ściekowe.

AKTUALIZACJA, 13 grudnia

Sprawa makabrycznego znaleziska nie szybko wyszła na jaw. Pracownik rzeszowskiej oczyszczalni ścieków, wykonując swoje obowiązki związane z czyszczeniem kratek ściekowych, natknął się na... martwe dziecko. Szybko okazało się, że jeszcze nie narodzone. Płód miał 4,5 miesiąca. Od tego zdarzenia minęły 3 miesiące. Co wiemy dziś w tej sprawie?

- W dalszym ciągu oczekujemy na opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych im. dr J. Sehna w Rzeszowie oraz na opinię Zakładu Medycyny Sądowej i Prawa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzającego oględziny zewnętrzne i wewnętrzne zwłok

- przekazała nam Sylwia Urban-Koszela, zastępca prokuratora Rejonowego w Rzeszowie.

Dodała, że na tym etapie postępowania nie ma osób podejrzanych w sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA, 18 września

Martwe dziecko to nienarodzony płód, około 18-tygodniowy. Zatem ciąża mogła zostać przerwana, kiedy płód miał 4,5 miesiąca. Kto dokonał nielegalnej aborcji i pozbył się ciała? Kim jest matka dziecka? To bada prokuratura oraz policja. Do sprawy będziemy wracać.

---

Makabryczna informacja trafiła do policji 10 września, jednak wszystko było owiane tajemnicą. Krążące plotki okazały się poniekąd prawdą, którą dopiero dziś potwierdzają służby.

Na terenie oczyszczalni ścieków MPWiK w Rzeszowie  przy ulicy Ciepłowniczej pracownik znalazł zwłoki najprawdopodobniej noworodka. Zauważył martwe dziecko, czyszcząc kratki ściekowe. Została wezwana policja i prokurator, wykonane zostały oględziny. Wykonana będzie sekcja zwłok.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE