Reklama

Kolory szlaków w lesie nie oznaczają trudności. Poznaj zasady

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybieracie się na biwak i spacery po lesie, czy może wolicie wymagającą trasę rowerową? Zobaczyć pewnie odpowiednie znaki na szlaku. Podpowiadamy między innymi, co one oznaczają oraz jak się nie zgubić.

Kolory, co one oznaczają?

Kolory szlaku mogą być różne: czerwone, zielone, żółte, niebieskie i czarne. Nie oznaczają one wcale poziomu trudności trasy - to jeden z najczęściej powtarzanych mitów - lecz długość i atrakcyjność danej ścieżki:

  •   czerwony, to szlak główny, zwykle jest poprowadzony przez najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo miejsca danego regionu,
  • niebieski, to trasa dalekobieżna, wcale nie musi oznaczać, że jest trudna,
  • żółty, to szlak łącznikowy, czyli najkrótsza trasa łącząca dwie drogi,
  • zielony, to szlak prowadzący do charakterystycznych miejsc,
  • czarny, to krótki szlak dojściowy.
 

Szlaki turystyczne nie są oczywiście liniami prostymi, dlatego oznaczenia występują w różnych wariantach: zakrętu (kąt 90 lub 135 stopni).

  • Strzałka — malowana jest za miejscem zmiany kierunku szlaku.
  • Wykrzyknik — ten znak jest łączony z drogowskazem podstawowym i informuje nas o nagłej, niespodziewanej zmianie kierunku szlaku.
 

Nakazy i zakazy

W lesie napotkamy również różne piktogramy i napisy na znakach. Informują one o miejscach wartych odwiedzenia, a także wskazują zakazy i nakazy, których, będąc w lesie, należy przestrzegać. Dowiemy się z nich o zagrożeniu pożarowym. Wskazują również miejsca, gdzie można rozpalić ognisko, grilla lub zaparkować auto.

W lesie możesz natrafić na zakaz wstępu. Są stawiane tam, gdzie na przykład jest bardzo duże zagrożenie pożarem, a przebywanie w nim może być niebezpieczne, nie tylko dla lasu, ale także dla ludzi.

 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy