Reklama

Restauracje wznawiają swoją działalność mimo lockdownu [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen Mapa #OtwieraMY

Restauracje wznawiają swoją działalność mimo lockdownu [MAPA] - Zdjęcie główne

foto Screen Mapa #OtwieraMY

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rambla i Soda to pierwsze lokale gastronomiczne w Rzeszowie, które buntują się i otwierają dla klientów mimo trwającej "narodowej kwarantanny". Jak wykorzystano kolejne luki w prawie? 18 stycznia może rozpocząć się strajk przedsiębiorców.

18.01:

Puby i restauracje nie zamierzają czekać, aż rząd pozwoli im działać. 18 stycznia przedsiębiorcy ogłaszają swój bunt, choć premier Mateusz Morawiecki straszy karami finansowymi.

Na mapie możemy znaleźć zaznaczone lokale gastronomiczne i inne lokale, które mimo obostrzeń postanowiły ponownie otworzyć swoje interesy. Na razie na Podkarpaciu mamy pięć takich miejsc.

16.01:

Właściciele lokali gastronomicznych w Tarnobrzegu zjednoczyli swoje siły pod szyldem Gastro Tarnobrzeg. Czy będą otwieracie swoje firmy mimo lockdownu?

- Jesteśmy po długich rozmowach i w poniedziałek, 18 stycznia, przybliżymy naszą obecną sytuację oraz porozmawiamy o planach działania w związku ze strajkiem przedsiębiorców.

- zapowiada Michał Szczytyński z tarnobrzeskiej Restauracji Fregata.

15.01:

Wielu przedsiębiorców liczyło na to, że po 18 stycznia choć część gospodarczych obostrzeń ogłoszonych tuż po Świętach Bożego Narodzenia zostanie złagodzonych. Tak się nie stało. Rząd przedłużył lockdown o kolejne dwa tygodnie. Tak się nie stało i bunt wobec takich posunięć jest coraz większy. W piątkowy wieczór na piwo, herbatę z cytryną lub grzaniec można było się wybrać do dwóch rzeszowskich pubów Rambli oraz Sody!

Akcja #OtwieraMY dotarła na Podkarpacie. Tym razem w dwóch pubach Konfederacja zorganizowała spotkania dla swoich sympatyków i jest to działanie w granicach prawa! Przy obu lokalach pojawiła się policja, a cała "interwencja" skończyła się na rozmowie (przed lokalem) z jednym z organizatorów spotkania w Pubie Soda. Nie było żadnych mandatów!

Przypomnjmy. Rząd straszy przedsiębiorców, że od 18 stycznia ruszą wzmożone kontrole w tych firmach, które otworzą się mimo lockdownu.

Wygląda na to, że już wkrótce będzie więcej takich miejsc. Z informacji przekazanych przez portal nowiny24.pl wynika, że w Rzeszowie w poniedziałek zostanie otwartych dziesięć restauracji. Zresztą bunt jest widoczny też w mniejszych miastach. Czy Klub Bogacz w Kolbuszowej zostanie otwarty?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy