Reklama

Z czego masz się spowiadać? Poznaj listę grzechów po aktualizacji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 4 sty 2022 11:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kościół katolicki zaktualizował listę grzechów, z których należy się spowiadać. Postępowość spowodowała wśród ludzi zachowania, które przez społeczeństwo mogą być postrzegane jako niemoralne, jednak prawo kanoniczne nie uwzględniało ich w swoich zapisach. Sprawdź, czego się wystrzegać, jeśli nie chcesz prosić księdza o rozgrzeszenie.

Penitencjaria Apostolska, czyli najwyższy sąd we wspólnocie kościoła katolickiego, opublikowała listę uczynków, o których trzeba powiedzieć księdzu w trakcie spowiedzi.

Może pora wymienić te "występki" za które nie otrzymasz rozgrzeszenia od księdza. Potrzebne jest tutaj rozgrzeszenie biskupa, albo nawet samej Stolicy Apostolskiej. Odpuszczeniu grzechów nie podlega apostazja. Ksiądz nie rozgrzeszy też z życia w konkubinacie lub w nowym związku, jeśli nadal trwa małżeństwo zawarte w kościele, aborcji, pobicia lub zabójstwa biskupa lub papieża.

Dotyczy to również odprawiania mszy lub udzielania sakramentów bez posiadania święceń, próby zawarcia małżeństwa przez osobę duchowną, zabicia własnego dziecka, grzechów przeciwko duchowi świętemu, znieważenia najświętszego sakramentu, zdradzenia tajemnicy spowiedzi oraz przyjęcia święceń kapłańskich bez zgody papieża. Warunkiem rozgrzeszenia jest też postanowienie poprawy, szczery żal za popełnione grzechy oraz zadośćuczynienie. Należy też dołożyć wszelkich starań, aby naprawić popełnione błędy. Lista grzechów po aktualizacji znajduje się w galerii zdjęć. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy