Reklama

Ku pamięci powstańców z Warszawy

Opublikowano:
Autor:

Ku pamięci powstańców z Warszawy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 1 sierpnia, w Parku Dzikowskim w Tarnobrzegu odbędzie się Bieg „Dzieci dla Niepodległej”. Przebiegnij 1944 metry i oddaj hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Po raz pierwszy w Tarnobrzegu obchody wybuchu Powstania Warszawskiego będą skupione wokół inicjatywy sportowo-rekreacyjnej.

- O godzinie 17 uczcimy pamięć żołnierzy i cywilów poległych w Powstaniu Warszawskim minutą ciszy, następnie wszyscy razem przebiegniemy trasę liczącą symboliczne 1944 metry

- powiedział Damian Szwagierczak, dyrektor Domu Dziecka w Skopaniu, inicjator i organizator całego przedsięwzięcia.

- Nasza inicjatywa skierowana jest głównie do dzieci, ale oczywiście zapraszamy tych nieco starszych mieszkańców Tarnobrzega. Ta data jest bardzo znacząca dla naszego narodu, dlatego też postanowiliśmy zorganizować takie przedsięwzięcie

- zaznaczył.

Miłośnicy biegania wystartują przy Zamku Dzikowskim, także tam przewidziany jest koniec biegu. Organizatorzy przypominają że wydawanie biało-czerwonych opasek oraz same zapisy na bieg ruszą o godzinie 16.

- Przygotowanych mamy 200 biało-czerwonych opasek

- dodał Damian Szwagierczak.

To nie jest koniec atrakcji. Na koniec wszyscy zostaną zaproszeni na piknik rodzinny, gdzie będzie można skosztować pysznych ciast.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE