Reklama

Krzeszów ma nowy posterunek [FOTO]

Opublikowano: czw, 18 lip 2019 11:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To 12 posterunek w Polsce reaktywowany po zamknięciu go w 2013 roku.

Posterunek Policji w Krzeszowie, po ponad 6 latach, wrócił na mapę województwa podkarpackiego. O jego przywrócenie zabiegał wójt gminy Krzeszów - Stanisław Nowakowski, przy wsparciu lokalnego samorządu i mieszkańców. Konsultacje społeczne i analizy uzasadniały podjęcie takiej decyzji.

 

Obszar gminy Krzeszów zamieszkuje około 4300 osób. Po likwidacji posterunku w 2013 r., w jego miejsce utworzono dwuosobowy zespół prewencji. Teraz, służbę na rzecz mieszkańców gminy pełni pięciu funkcjonariuszy.

 

Aby policjanci mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce, konieczny był remont obiektu mieszczącego się przy ul. Rynek 3. Budynek jest własnością gminy, został przekazany do dyspozycji Policji na podstawie umowy użyczenia. Koszty adaptacji i odnowienia pomieszczeń poniósł samorząd. Wyniosły około 50 tys. złotych. Ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uzupełniono niezbędne elementy wyposażenia jednostki.

Symboliczne klucze do Posterunku Policji w Krzeszowie odebrał 16 lipca jego kierownik asp. sztab. Rafał Szewczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.