Reklama

Kryte lodowisko w Rzeszowie? Trzeba czekać

Opublikowano:
Autor:

Kryte lodowisko w Rzeszowie? Trzeba czekać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Saga "Lodowisko w Rzeszowie" zyskuje kolejny rozdział. Władze miasta poszukują projektanta sztucznego lodowiska, które zostanie zlokalizowane przy ulicy Witosa, czyli na terenie gdzie w przeszłości znajdowało się lodowisko Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ciągu ostatnich kilku lat inwestycja doczekała się kilku propozycji na lokalizację. Początkowo była mowa o budowie krytego lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Później władze miasta doszły do wniosku, że znajdą inny teren, w związku z czym wybór padł na działki przy ul. Zielonej i Granicznej. Ta lokalizacja jednak przepadła, gdyż tereny oddano pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego

Ostatecznie zdecydowano, że kryte lodowisko powstanie przy ul. Witosa, czyli na terenach dawnej ślizgawki ROSiR-u. 24 sierpnia br. rozpoczęto przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy. 


fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Zamierzenia władz miasta są dość jasne. Zadaniem projektanta będzie przygotowanie dwukondygnacyjnego budynku z widownią na 400 miejsc i podziemnym parkingiem dla 160 samochodów. W samym budynku nie będzie jedynie lodowiska. Powstanie m.in. siłownia, kawiarnia, sale konferencyjne oraz gabinety odnowy biologicznej.

Co więcej, projektowany obiekt ma spełniać funkcje lodowiska krytego wielosezonowego o charakterze rekreacyjnym z możliwością rozgrywek 1 ligi hokeja na lodzie. Szacowana powierzchnia użytkowa całego kompleksu wyniesie około 12 000 m2.

Oferty wykonawców poznamy 24 września br. Przyszły projektant będzie miał ponad rok (dokładnie 407 dni) na opracowanie kompletnej dokumentacji. Później ratusz otworzy kolejne postępowanie przetargowe, tym razem na roboty budowlane. Z wieloletniej prognozy finansowej miasta wynika, że inwestycja zakończy się najwcześniej w 2025 roku, zaś na jej realizację zapisano kwotę ponad 55 mln zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE