Reklama

Kościół obawia się koronawirusa? Episkopat wzywa wiernych do ostrożności

Opublikowano:
Autor:

Kościół obawia się koronawirusa? Episkopat wzywa wiernych do ostrożności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Episkopat Polski wydaje oficjalne oświadczenie w sprawie koronawirusa - abp. Stanisław Gądecki prosi wiernych i duchowieństwo o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie korzystania z wody święconej umieszczonej w kropielnicach, korzystania z komunii duchowej i gorącej modlitwy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - abp. metropolita Stanisław Gądecki wydał w piątek, 28 lutego oficjalne oświadczenie w sprawie koronawirusa. Polscy duchowni przekazują je dalej. My sami natknęliśmy się na komunikat na oficjalnym fanpage'u Dominikanów w Rzeszowie na Facebooku. 

- W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny.

- czytamy w oficjalnym komunikacie Episkopatu Polski.

Dalej abp. metropolita Gądecki apeluje, aby księża biskupi w swoich diecezjach przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania komunii duchowej lub składanej na ręce zamiast bezpośrednio do ust. Wynika to z obawy o ryzyko zarażenia się wirusem z Wuhan - zwłaszcza w miejscach, w których istnieje szansa na jego wystąpienie. Zwraca on [abp. metropolita - przypis red.] również uwagę na nie korzystanie na czas ryzyka epidemii z wody święconej umieszczonej w kościelnych kropielnicach. Na końcu zachęca wiernych do gorącej modlitwy.

- Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE