Reklama

Koronawirus w mieleckim szpitalu! Zabiegi planowe wstrzymane!

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w mieleckim szpitalu! Zabiegi planowe wstrzymane! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, 3 pacjentów i 2 osoby z personelu oddziału neurochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu ma stwierdzonego koronawirusa. Dyrekcja placówki wprowadza ograniczenia ze względów epidemiologicznych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez COVID-19, na oddziałach zabiegowych co najmniej przez najbliższy tydzień nie będą się odbywać zabiegi planowe

Dotyczy to: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej. Wciąż będą wykonywane operacje pilne i onkologiczne. 


Ograniczenia dotyczą również Oddziału Zakaźnego, który nie będzie przyjmował pacjentów z podejrzeniem COVID-19, ale tylko ze stwierdzoną obecnością wirusa w organizmie. Jest to związane z faktem, że Oddział obecnie przekroczył już limit świadczeń, które miał wykonać u pacjentów w związku z COVID-19. Trwają starania o zwiększenie limitu. W ograniczonym zakresie chwilowo działa także Oddział Rehabilitacyjny - w związku z koniecznością przeprowadzenia badań w kierunku koronawirusa u części personelu.

To nie jest koniec złych informacji. 

- W oddziale neurochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu na 28 września potwierdzono wynik dodatni u pięciu osób, w tym trzech pacjentów i dwóch osób z personelu. W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, a pacjentów z wynikiem dodatnim przeniesiono na oddział zakaźny.

- informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Obecnie prowadzone są badania zarówno personelu, jak i pacjentów. Osoby ze styczności objęte są kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE