Reklama

Reklama

Kolejne protesty w Rzeszowie. Tym razem na płycie Rynku

Opublikowano: 25 października 2020 09:53
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Szykuje się druga manifestacja w Rzeszowie. Tym razem obrońcy praw kobiet zbiorą się o godzinie 15 na rzeszowskim Rynku. W poprzednim proteście udział wzięło około 800 osób. Czy tym razem będzie ich więcej?

Reklama

Pierwsza manifestacja odbyła się 23 października przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej. Później protestujący przeszli na ul. Zamkową pod Kurię Rzeszowską i biuro poselskie Grzegorza Brauna. Powodem tak licznych protestów w całym kraju jest wyrok Trybunały Konstytucyjnego, zakazujący aborcji eugenicznej. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


"Strajk kobiet Rzeszów"

Kolejna manifestacja odbędzie się 25 października na rzeszowskim Rynku o godzinie 15. Wydarzeniem „Strajk kobiet Rzeszów” na Facebooku zainteresowało się już ponad 3 tys. osób, z czego ponad 700 deklaruje, że zjawi się na proteście. 

- Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niegodna z Konstytucją. Decyzja TK oznacza, że z polskiego prawa zostaje usunięty przepis, który do tej pory na to pozwalał. Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. 


- piszą organizatorzy manifestacji. 

Warto również zaznaczyć, że podczas poprzedniego protestu nie obyło się bez mandatów i wniosków o ukaranie, skierowanych do sanepidu. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem na legitymowaniu uczestników się nie skończy, gdyż od 24 października w całej Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych powyżej pięciu osób. 
 

[email protected]


CZYTAJ WIĘCEJ:

KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.