Reklama

Reklama

KIEROWCY noga z gazu! Dziś wszędzie może stać policja

Opublikowano: czw, 8 lip 2021 06:33
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

KIEROWCY noga z gazu! Dziś wszędzie może stać policja - Zdjęcie główne

foto policja.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czwartek, 8 lipca, to dzień, w którym na kierowców w całym Podkarpaciu czekać może kontrola policji. To właśnie dziś trwa policyjna akcja "PRĘDKOŚĆ", a patrole policji z radarem spotkać będziecie mogli dosłownie wszędzie.

W czwartek, przez cały dzień, policjanci prowadzić będą akcję "PRĘDKOŚĆ", gdzie przy pomocy radarów manualnych i tych zamontowanych w radiowozach, kontrolowana będzie prędkość. Jak zaznaczają jednak policjanci, ich czujne oko, ukierunkowane będzie na każde drogowe wykroczenie

CZYTAJ TAKŻE:

RZESZOWSKA POLICJA W ŻAŁOBIE!

Funkcjonariusze Policji, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Trzeźwy poranek

    Trzeźwość niech badają nie prędkość albo chociaż jedno z drugim i tak co dzień nie tylko jak mają wyznaczony dzień akcji mało jest patroli kontrolnych jeżdżą tylko w koło marnując paliwo