Reklama

KAS mimo pandemii pracuje sprawnie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

KAS mimo pandemii pracuje sprawnie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 13 marca ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa swoje zadania KAS wykonuje z zastosowaniem dodatkowych środków ostrożności.Dostęp do urzędów skarbowych został ograniczony, dlatego funkcjonariusze zachęcają klientów do kontaktu elektronicznego i telefonicznego.

- Podatnicy z Podkarpacia  dostosowali się do tej wyjątkowej sytuacji. Zdecydowana większość spraw prowadzona jest w formie elektronicznej. Blisko 90 % złożonych do tej pory rozliczeń PIT, zostało przesłanych z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT lub aplikacji e- Deklaracje.

- informuje mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy podkarpackiej KAS.

Podatnicy chętnie korzystają także z różnego rodzaju ulg i odliczeń, wykazując do tej pory łącznie 270 mln złotych z tytułu ulgi prorodzinnej 170 mln złotych z tytułu ulgi rehabilitacyjnej czy 8,7 mln złotych z tytułu ulgi internetowej.

Urzędy skarbowe w woj. podkarpackim odnotowały także wzmożony wpływ wniosków o ulgi w spłacie. Na 1337 złożonych wniosków, 854 uzasadnionych zostało pandemią koronawirusa.

Od  połowy marca do chwili obecnej funkcjonariusze KAS odprawili na przejściu granicznym w Korczowej ponad 25 tysięcy  samochodów ciężarowych, z czego blisko 11 tysięcy na kierunku wjazd do Polski, a 14 tysięcy  na kierunku wywozowym. Obsługa ruchu granicznego w Korczowej to także blisko 9 tysięcy odprawionych samochodów osobowych.Odprawy odbywają się także w oddziałach wewnętrznych.  Na płynność systemu odpraw na granicy  pracują także  funkcjonariusze w Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw (CUDO) zlokalizowanego przy Oddziale Celnym w Rzeszowie.

- KAS na Podkarpaciu aktywnie włączyła się także w działania mające na celu minimalizowanie skutków pandemii. Na potrzeby dezynfekcji przekazaliśmy ponad 1,4 tys. litrów alkoholu. To towar, który został zatrzymany  podczas działań kontrolnych  i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy  w Przemyślu, alkohol został przekazany na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajęła się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

- dodaje mł.asp. Chabowska. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE