Reklama

Kamienica warta 4 mln zł za darmo dla sióstr Prezentek

Opublikowano:
Autor:

Kamienica warta 4 mln zł za darmo dla sióstr Prezentek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sejmik województwa podkarpackiego zdecydował o przekazaniu budynku przy ul. Lisa Kuli 13 w Rzeszowie na rzecz sióstr Prezentek, które aktualnie na terenie miasta prowadzą już gimnazjum i liceum im. Jana Pawła II przy ul. ks. Jałowego. Jak słyszymy w urzędzie marszałkowski, budynek został oddany za darmo, ponieważ wymaga sporego remontu.

Obiekt wybudowany został w 1903 r. i wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Rzeszowa. Posiada 1066 m2 pow. użytkowej i przez ostatnie lata był wykorzystywany na cele edukacyjno  – administracyjne. Jego rynkową wartość ocenia się na ok. 4 mln zł. 

Decyzja o przekazaniu kamienicy w formie darowizny zapadła już 18 maja br. Członkowie zarządu województwa „uczcili” w ten sposób 100. rocznicę urodzin papieża Polaka Jana Pawła II. Wiemy, że w budynku będzie prowadzona działalność pożytku publicznego z zakresu oświaty i wychowania. Dodajmy, że od 20 maja 2019 roku siostry dzierżawiły ten budynek od urzędu. W części budynku odbywały się zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej.

- W związku z faktem, iż obiekt wymaga sporych nakładów finansowych na wykonanie prac remontowo – adaptacyjnych w celu wykorzystania w pełni jego potencjału na potrzeby edukacyjne oraz cel darowizny, Sejmik Województwa Podkarpackiego przychylił się do wniosku zarządu i podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Zgromadzenia.


- wyjaśnia Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. 

Notarialną umowę darowizny budynku podpisano 2 września br. Podpisy pod aktem notarialnym złożyli: siostra Anna Telus, przełożona generalna oraz marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE