Reklama

Reklama

Już nawet 6000 "lewych" zaświadczeń lekarskich dla kandydatów na kierowców

Opublikowano: ndz, 12 wrz 2021 07:06
Autor: | Zdjęcie: WORD Rzeszów

Już nawet 6000 "lewych" zaświadczeń lekarskich dla kandydatów na kierowców - Zdjęcie główne

foto WORD Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już nie prawie dwa tysiące, a nawet sześć tysięcy zaświadczeń lekarskich wydał Mariusz C. Lekarz przez prawie trzy lata orzekał w sprawie kandydatów na kierowców, nie mając do tego uprawnień. Skala ma charakter ogólnopolski.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi dochodzenie w sprawie lekarza Mariusza C., który od 2017 roku, pomimo cofnięcia uprawnień do orzekania w przedmiocie zdolności zdrowotnych przyszłych kierowców, wydał tysiące zaświadczeń lekarskich. Najnowsze informacje wskazują, że medyk mógł przebadać około 6000 osób!

CZYTAJ TAKŻE:
SZCZEGÓŁY SKANDALU Z LEKARZEM MARIUSZEM C. W RZESZOWIE!

Przypomnijmy, że Starostwa Powiatowe na Podkarpaciu otrzymały już wiele wniosków od prokuratury o cofnięcie uprawnień do kierowania, wobec kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy z naruszeniem prawa. Oczywiście, nikt z nich nie wiedział, że Mariusz C. orzeka bez uprawnień. Stąd zrozumiałe ich niezadowolenie.

- Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje dochodzenie w sprawie doprowadzenia w okresie od 29 września 2017 roku do 2 stycznia 2020 roku w Rzeszowie, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób, poprzez wprowadzenie ich w błąd co do posiadania uprawnień do przeprowadzania badań lekarskich w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, tj. o przestępstwo z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k.

- poinformował w piątek Grzegorz Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W związku z prowadzonym postępowaniem Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wzywa już pierwszych kierowców na przesłuchania.

Kierowcy, którzy uzyskali prawo jazdy, poprzez przedstawienie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez Mariusza C. otrzymują już decyzje administracyjne o cofnięciu uprawnień. Starostwa Powiatowe na całym Podkarpaciu wysłały już około 100 takich pism. 

Prawa jazdy nie straci ten, kto w terminie 14 dni od daty odebrania decyzji złoży od niej odwołanie, przedstawiając jednocześnie nowe orzeczenie lekarskie, wydane przez jednego z lekarzy, z listy zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. 

Problemem może być jednak fakt, że niektóre osoby, obarczone cofnięciem uprawnień, mogą nawet nie wiedzieć o takiej decyzji. Pisma wysyłane są co prawda listownie, jednakże część z nich przebywać może za granicą lub nie zauważy nawet awizo. Zgodnie z prawem pocztowym przesyłkę za odebraną, uważa się po dwóch nieskutecznych awizach. 

Jak informowaliśmy wcześniej, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie skierowało zapytania do 15 innych urzędów marszałkowskim, z pytaniem, czy aby Mariusz C. nie widnieje na liście lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń lekarskich dla przyszłych kierowców, w innym województwie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że poszkodowanymi są mieszkańcy całego kraju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 16 dni temu | ocena +0 / -0

    reforma systemu ubezpieczeń

    niech skontrolują i podadzą do wiadomości ile lekarze wogóle wydawali lewych zaświadczeń, zwolnień lekarskich, orzecznicy zus ponoć renty, ale to ponoć dawno temu i nieprawda

  • 16 dni temu | ocena +0 / -0

    prawo jazdy

    co to znaczy lewe, przecież miały pieczątke