Reklama

Jasło stanie się sławne jak Świebodzin? Figura Chrystusa staje w mieście [FOTO]

Opublikowano: pt, 13 gru 2019 15:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miało być drugie Rio de Janeiro czy Świebodzin. Choć posąg miał mierzyć 13 metrów (czyli 1/3 wysokości świebodzińskiego), to ostatecznie liczy sobie 8 metrów, ale z cokołem, bo sama figura ma zaledwie... 3,5 metra. Budowa jest na ukończeniu, lecz trzeba jeszcze zagospodarować plac wokół pomnika. Inwestycja już pochłonęła 300 tysięcy złotych, a to jeszcze nie koniec.

Pomysł na postawienie wielkiej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Jaśle zrodził się jeszcze w 2016 roku. Wtedy to grupa przedsiębiorców - stowarzyszenia dziewiętnastu rzemieślników - zgłosiła się do władz miasta z prośbą o udostępnienie działki miejskiej pod budowę pomnika. 10 na 18 radnych wyraziło zgodę. Co więcej - radni uznali, że przekażą teren nieodpłatnie.

Na początku szacowano, iż koszty budowy wyniosą ok. 100 tysięcy złotych, ostatecznie inwestycja pochłonęła ponad 300 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodzą ze składek darczyńców oraz członków stowarzyszenia. To jeszcze jednak nie koniec prac.

Teren wokół figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przy ul. Na Kotlinę w Jaśle, ma zostać utwardzony pod plac widokowy i modlitewny. Planowane jest także powstanie oświetlenia. Prace skończą się prawdopodobnie w przyszłym roku. Projektem pomnika zajął się nieodpłatniearchitekt Andrzej Gawlewicz.

W galerii zobacz zdjęcia posągu, które przysłał nam nasz czytelnik. Są tam również fotografie figury z Rio de Janeiro i Świebodzina, pochodzące z Wikipedii, dla porównania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Ildefons

    Biznesy opłacalne w Polsce: - Piramdia finansowa - Karuzela Vat - Podpięcie pod państwowy monopol - Kościół, figura Jezusa A jaka jest część wspólna, dlaczego akurat tak ? Bo społeczeństwo ciemne i zacofane jak w Afryce