Reklama

Jarosław: otwarto szpitalny SOR! Co z oddziałem chorób wewnętrznych?

Opublikowano:
Autor:

Jarosław: otwarto szpitalny SOR! Co z oddziałem chorób wewnętrznych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu otworzyło w poniedziałek Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zamknięto w ubiegłym tygodniu w związku z wykryciem COVID-19 u hospitalizowanego pacjenta. Oddział chorób wewnętrznych nadal pozostaje zamknięty.

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu powraca do normalności po koronawirusowym zawirowaniu.

„Informujemy, że 15 czerwca 2020 roku przywracamy do pracy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu” – przekazała w swoim oświadczeniu dyrekcja szpitala.

Zapewniła jednocześnie, że SOR został zdezynfekowany oraz przygotowany do obsługi pacjentów, zgodnie ze wszystkimi procedurami sanitarno-epidemiologicznymi.

„W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe" – zaznaczono w oświadczeniu.

Z danych przekazanych w niedzielę, 14 czerwca, przez wojewódzką stację sanepidu w Rzeszowie, w jarosławskim szpitalu potwierdzono 22 przypadki osób zakażonych koronawirusem. Jest to 17 pacjentów z różnych powiatów i 3 osoby z personelu medycznego. W ognisku tym odnotowano dwa zgony. To starsi mężczyźni z powiatu leżajskiego i jarosławskiego.

Oddział chorób wewnętrznych i jarosławski SOR zostały zamknięte w piątek, 12 czerwca, w związku z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa u jednego z hospitalizowanych pacjentów. Wszczęto dochodzenie epidemiologiczne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE