Reklama

Jarosław Kaczyński: - Jesteście przestępcami! Opozycja: - Podpalacz wyszedł na mównicę! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Jarosław Kaczyński: - Jesteście przestępcami! Opozycja: - Podpalacz wyszedł na mównicę! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kraj jest w stanie ideologicznego starcia. Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego nie tracą na sile. Wielka awantura w Sejmie!

28.10:

Kolejny dzień ostrej wymiany poglądów w Sejmie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nazwał opozycję "przestępcami", a działania lewicy zmierzają do tego aby zniszczyć Polskę!

- Z waszego podjudzania tysiące osób wyszły na ulice w czasie zagrożenia epidemicznego. Głosicie idiotyczne hasła. Wy w tej chwili w imię własnych brudnych interesów rozwalacie Polskę. Wzywacie do demonstracji i odpowiecie za to! Jesteście przestępcami!

Jeszcze mocniej skwitował to lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

- Lewica chce rewolucji. Czy jesteśmy gotowi na to, bo słychać, że ma tutaj pojawić się Antifa! Czy policja ma ostrą amunicję?

Poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk ripostował:

- Podpalacz wyszedł na mównicę! To pan jest winien tych protestów, dlatego że upolityczniliście Trybunał Konstytucyjny, który jest na wasze zawołanie.

Poseł opozycji apelował o przedstawienie informacji o stanie bezpieczeństwa kraju.

27.10:

Gorąco w Sejmie! Posłanki i posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej zablokowali mównicę sejmową i otoczyli Jarosława Kaczyńskiego. Marszałek Ryszard Terlecki zmuszony był do ogłoszenia przerwy i wezwania Straży Marszałkowskiej. Politycy skandowali "to jest wojna"! 

Skończyło się na wykluczeniu z obrad Sławomira Nitrasa i Klaudii Jachiry. Po wznowieniu obrad Straż Marszałkowska otoczyła mównicę. Warto dodać, że to sam marszałek Terlecki wzburzył posłów Lewicy.

— Paweł Wroński (@PawelWronskigw) October 27, 2020


Czytaj także:


 

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zakazujące tzw. aborcji eugenicznej jest przygotowane do publikacji. Nastąpi to najpóźniej 2 listopada - tak wynika z informacji zamieszczonej na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Tymczasem lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje drogę, która może złagodzić cały spór:

— Władysław Kosiniak-Kamysz (@KosiniakKamysz) October 24, 2020

 

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz apelował i podkreślił, że rząd nie panuje nad tym co się dzieje:

- Ludzie, opamiętajcie się, zaraz się poleje krew na ulicach.

Swoje zdanie wyraził także Premier RP Mateusz Morawiecki:

- To, co odbywa się w przestrzeni publicznej, te akty agresji, barbarzyństwa, wandalizmów są absolutnie niedopuszczalne. Nie ma przyzwolenia na ataki na świętości, kościoły.

Jednocześnie apelował o łagodzenie sporu.

Przerwy w obradach nie pomagają i emocje są nadal ogromne. Poseł Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka:

- Oskarżam was o to, że odbieracie godność kobietom. Odbieracie im prawo do bezpiecznego rodzicielstwa. Oskarżam was o cyniczne wykorzystywanie osób niepełnosprawnych do swojej wojny politycznej. Oskarżam was o to, że uważacie, że każdy problem można rozwiązać rzucając grosz, zamiast dać kobiecie prawo do wyboru.

Wanda Nowicka (Lewica):

- Żądamy legalnej aborcji bez kompromisów. To, co przed chwilą zaprezentowała minister rodziny, to jakaś naiwna bajeczka dla dzieci, mówiąca o tym, że żyjemy w pięknym kraju, w którym państwo zapewnia wsparcie niepełnosprawnym. Czy państwo odkleiliście się od rzeczywistości? 

Po wysłuchaniu tych wystąpień głos zabrał minister rodziny Marlena Maląg.

- Państwo nie macie prawa, by decydować o tym, czy dziecko się urodzi. To jest naturalne prawo i nie możemy podejmować decyzji o zabijaniu. To jest wolność wyboru, uzależniona od konstytucyjnego prawa do godności.

Na 27 października w całym kraju ponownie odbędą się protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Także na Podkarpaciu.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE