- Program Fulbrighta ma dwa wymiary. Pierwszy, czysto praktyczny: finansujemy wyjazdy naukowe polskich studentów, badaczy i nauczycieli akademickich do USA i wspieramy ich obiecujące projekty. Drugi, ideowy: wierzymy, że wymiana wiedzy i umiejętności służy jeszcze większemu celowi niż rozwój nauki. Zgodnie z wizją inicjatora Programu, amerykańskiego senatora J. Williama Fulbrighta, jest to narzędzie w budowaniu dialogu i pokojowych relacji między narodami
- czytamy na stronie programu Fulbrighta
Ze stypendium Fulbright Senior Award 2020-21, przeznaczonego dla pracowników badawczych lub badawczo-dydaktycznych z polskich jednostek naukowych, skorzysta 21 naukowców ze stopniem doktora. Stypendium to umożliwia realizację projektu, trwającego od 3 do 9 miesięcy, w USA. Stypendyści reprezentują różne dziedziny nauk - przyrodniczych, ekonomicznych, technicznych, humanistycznych i medycznych.
Wśród 21 pracowników badawczych i badawczo-naukowych z całej Polski znalazła się dr Magdalena Hoły-Łuczaj z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wydział Administracji i Nauk Społecznych. Laureaci konkursu 2019 zostali wyłonieni spośród 899 kandydatów.
Magdalena Hoły-Łuczaj jest absolwentką filozofii i filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2016 roku obroniła doktorat w Instytucie Filozofii UJ. Jej zainteresowania badawcze obejmują współczesną filozofię, w szczególności problematykę antropologiczną, etyczną i ekofilozoficzną oraz dyskurs medialny i polityczny.
- To ważne wyróżnienie dla mnie, ale również dla całej uczelni, która – dzięki przyjętej polityce – wspiera osoby, które chcą poświęcić się niełatwemu zadaniu, jakim są badania naukowe. Cieszy również fakt, że WSIiZ jest jedyną uczelnią z Podkarpacia, która może poszczycić się pracowniczką wyróżnioną w tym roku przez FNP
- przekazała swojej uczelni dr Magdalena Hoły-Łuczaj.
Uroczystość wręczenia dyplomów odbędzie się 25 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie.