Reklama

Jacek Cygan i Ten Typ Mes wśród gości Świątecznych Targów Książki w Millenium Hall

Opublikowano:
Autor:

Jacek Cygan i Ten Typ Mes wśród gości Świątecznych Targów Książki w Millenium Hall - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premiery, spotkania z autorami, prelekcje, setki atrakcyjnych promocji książkowych, wystawy – już 20 listopada rozpoczną się Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall w Rzeszowie.

Świąteczne Targi Książki, które już po raz czwarty odbędą się w stolicy Podkarpacia to wielkie święto literatury. Z tej okazji w klubie Lukr prezentować swoje książki będą znane i lubiane wydawnictwa – zarówno te o charakterze ogólnopolskim jak i regionalnym i lokalnym. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Mistrz kryminału i laureat Nagrody Nike

W Rzeszowie pojawi się okrzyknięty mistrzem kryminałów, Marek Krajewski po premierze najnowszej książki. „Moloch”, to zdaniem autora jedna z jego najmroczniejszych książek. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa, Sylwia Chutnik opowie o „Cwaniarach” – egzystencjalnym komediodramacie o kwestiach najważniejszych: życiu, śmierci, miłości.

Nawiązując do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Leopolda Tyrmanda – z okazji 100. rocznicy urodzin i 35. rocznicy śmierci pisarza, będziemy gościć Marcela Woźniaka autora biografii „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”. Z Radkiem Rakiem, laureatem tegorocznej Nagrody Nike będziemy rozmawiać o „Baśni o wężowym sercu albo wtórym słowie o Jakóbie Szeli”.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich opowie o standardach praw człowieka, a także prześwietli kondycję państwa. Dziennikarka porannego programu Dzień Dobry TVN, autorka popularnego bloga „Bóg w wielkim mieście” oraz bestsellerowych książek „Bóg w wielkim mieście” i „Kobieta w wielkim mieście”, Katarzyna Olubińska podzieli się swoim doświadczeniem Boga i doświadczeniem ludzi, którzy spotkali Boga w codzienności swojego życia w wielkim mieście.


CZYTAJ TAKŻE: 

Szkolny bunt! Konieczna jest nauka w trybie zdalnym!


Wędrówka po Bieszczadach i Tatrach

Dla miłośników gór przygotowano trzy spotkania. W te najniższe – Bieszczady wyruszymy z Kazimierzem Nóżką, Marcinem Sceliną, i Maciejem Kozłowskim, autorami bestsellerowych „Zanim wyjedziesz w Bieszczady". W swojej najnowszej książce „Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro”, autorzy docierają do mieszkańców najdzikszych rejonów Jeziora Solińskiego. Poznajemy historie jego powstania, losy zalanych wsi i ostatnich unickich cerkwi oraz anegdoty o życiu spędzonym nad wodą. 

Wyższe – Tatry poznamy poprzez pryzmat najgłośniejszych wypadków i tajemniczych zaginięć. Na ich temat opowie Bartłomiej Kuraś, autor książki „Niech to szlak. Kronika śmierci w górach”. W najwyższe góry świata udamy się wraz z Maciejem Berbeką. Książka zatytułowana „Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku” w Rzeszowie będzie mieć swoją premierę.

Jacek Cygan w Rzeszowie

W Świątecznych Targach Książki będą również gościć osoby, którzy od lat odnajdują się świetnie na granicy słowa pisanego i muzyki. Po pierwsze Jacek Cygan, który w tym roku obchodzi podwójny jubileusz: siedemdziesiątych urodzin i pięćdziesięciolecia pracy artystycznej. 

Po drugie z Pawłem „Pablopavo” Sołtysem – muzykiem zespołów Pablopavo i Ludziki i Vavamuffin, autorem piosenek, pisarzem, będziemy rozmawiać o jego „Mikrotykach” i „Nieradości” – dwóch świetnie przyjętych książkach, które ukazały się w Wydawnictwie Czarne. I po trzecie, o swoim debiucie literackim „Dwa psy przeżyły”, opowie Piotr Szmidt czyli Ten Type Mes, jeden z najpopularniejszych raperów w kraju.  


CZYTAJ TAKŻE: 

Zakaz organizacji wesel, zamknięte sklepy alkoholowe! Rząd myśli o nowych obostrzeniach


Nie tylko książki

Ponadto w trakcie Świątecznych Targów Książki będzie miała miejsce wystawa reprodukcji prac Tamary Łempickiej. Jest to niezwykły projekt wydawniczy realizowany przez Wydawnictwo BOSZ wraz ze spadkobierczyniami spuścizny po Tamarze Łempickiej – Victorią de Lempicka (wnuczka malarki) oraz prawnuczką – Marisą de Lempicka.

Pierwszy z albumów, prezentujący 106 obrazów, 18 rysunków i ponad 80 fotografii z życia artystki ukaże się w listopadzie bieżącego roku. Promuje go wystawa reprodukcji prac Tamary Łempickiej drukowanych na płótnie. 10 prac zaprezentowanych w galerii Millenium Hall stanowi hołd artystki złożony wyzwolonym kobietom.

Lista oficyn wydawniczych i księgarskich: Wydawnictwo BOSZ, Dreams Wydawnictwo, Wydawnictwo Oświatowe FOSZE, Wydawnictwo Jedność, Księgarnie Nova, Wydawnictwo Libra PL, Lingea Sp. z o.o., Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, Księgarnia PWN, Księgarnia na Grunwaldzkiej, Wydawnictwo i Drukarnia SPIDRUK, Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie, Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Widnokrąg, Wielka Litera, Wydawnictwo Agora.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE