Reklama

Handlowali kokainą, płynną amfetaminą i haszyszem!

Opublikowano:
Autor:

Handlowali kokainą, płynną amfetaminą i haszyszem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akt oskarżenia wobec zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami wysłał Podkarpacki oddział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Sprawą zajmie się Sądu Okręgowego w Warszawie. Śledztwo prowadziło rzeszowskie Centralne Biuro Śledcze Policji.

W trakcie śledztwa funkcjonariuszek odkryli, że kierujący grupą Arayik. T zamawiał narkotyki od Zbigniewa Ł., a następnie poszukiwał odbiorców oferując ceny hurtowe w wysokości 15 tysięcy złotych za 1 litr płynnej amfetaminy, 24 tysiące złotych za 1 kg marihuany, 10 tysięcy złotych za 1 kg amfetaminy.  

Arayik T. uczestniczył w obrocie 30 kg narkotyków (marihuany, amfetaminy, haszyszu), 17 litrami płynnej amfetaminy oraz ponad 2,1 tysiącami sztuk tabletek ekstazy. Grupa działała w okresie od lutego 2018 roku do marca 2019 roku na terenie Warszawy i innych miejscowości województwa mazowieckiego.


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Jak wpadli?

W trakcie śledztwa funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili  kilka kontrolowanych zakupów narkotyków od członków rozpracowywanej grupy przestępczej, do których doszło po długotrwałej obserwacji i pracy policjantów działających pod przykryciem. W wyniku przeprowadzonych transakcji doszło do zakupu 2,5 kg amfetaminy, 16 litrów płynnej amfetaminy oraz 3,5 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zakupionych narkotyków wynosi 414 tysięcy złotych. 

Według ustaleń prokuratora grupa przestępcza charakteryzowała się hierarchicznością, wysokim stopniem zorganizowania i podziałem ról jej członków. Zajmowała się organizowaniem nielegalnego rynku narkotykowego oraz handlem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, płynnej amfetaminy, amfetaminy, mefedronu, haszyszu oraz marihuany. Wszystkie oskarżone osoby cechowała wzajemna solidarność i bezwzględne podporządkowanie liderom grupy.


CZYTAJ TAKŻE: Rumuni okradają podkarpackie lasy i mieszkańców z grzybów


20 osób z zarzutami

Prokurator z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył łącznie 20 osób. Arayikowi T. zarzuca kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 par. 1 i 3 kodeksu karnego, natomiast 12 osób zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast udział w zorganizowanej grupie przestępczej zagrożony jest karą do 5 lat.

Kolejne zarzuty dotyczą wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, płynnej amfetaminy, haszyszu oraz marihuany kwalifikowane z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 

Ponadto 6 osób zostało oskarżonych o udział w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, natomiast jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił posiadanie środków odurzających. Przestępstwa narkotykowe zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE