Reklama

Grażyna Bochenek wróci do Radia Rzeszów!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Facebook

Grażyna Bochenek wróci do Radia Rzeszów!  - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Grażyna Bochenek. | foto fot. Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 listopada Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił apelację Radia Rzeszów, dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego, który obliguje władze radia do przywrócenia dziennikarki do pracy, po tym jak prezes zarządu wręczył Grażynie Bochenek zwolnienie dyscyplinarne.

6 września 2018 r. w trakcie emisji porannego programu „Kalejdoskop”, który prowadziła Grażyna Bochenek, wyemitowano wypowiedź słuchacza, który o prezydencie RP powiedział: „W tym momencie mamy figuranta. Ani własnej woli, ani żadnego poważania to on nie posiada. Na to, żeby być prezydentem, trzeba zapracować”. 

„Wygrała sprawiedliwość i wygrałam ja!”

Przemysław Tejkowski, prezes zarządu Polskiego Radia Rzeszów, początkowo zawiesił Grażynę Bochenek w prowadzeniu programów na żywo. Dziennikarka została też odsunięta od dyżurów, magazynów informacyjnych, serwisów dla kierowców i złożono doniesienie do prokuratury o znieważeniu głowy państwa. 

Później do sądu okręgowego wpłynął pozew przeciwko prezesowi za stosowanie wobec dziennikarki mobbingu, dyskryminacji i naruszenia jej dóbr osobistych. Co następnie zrobił zarząd radia? Zdecydował o zwolnieniu dyscyplinarnym. W obronie Grażyny Bochenek stanęła ogólnopolska organizacja zrzeszająca dziennikarzy oraz Helsińska Organizacja Praw Człowieka. 

W przypadku oskarżeń o znieważenie głowy państwa prokuratura 7 grudnia 2018 r. odmówiła wszczęcia śledztwa. 

Dzisiaj już wiemy, że zwolniona dyscyplinarnie dziennikarka może wrócić do pracy. Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił apelację Radia Rzeszów, dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego, który obliguje władze radia do przywrócenia dziennikarki do pracy, w związku z czym wyrok nakazujący przywrócenie dziennikarki do pracy jest prawomocny. 

- Wygrała sprawiedliwość i wygrałam ja! Wracam do pracy w Polskie Radio Rzeszów! Sąd Okręgowy w Rzeszowie oddalił apelację Radia, wyrok Sądu Rejonowego wydany w lipcu br - nakazujący przywrócenie mnie do pracy - jest już prawomocny.

- pisała w mediach społecznościowych Grażyna Bochenek. 

- Jest radość, choć podszyta rozpaczą – bo Radio Rzeszów to już nie jest miejsce, w którym praca jest dumą, to miejsce, w którym wola przestrzegania standardów rzetelności kończy się naganą (tę sprawę też już wygrałam) oraz mobbingiem (ta sprawa jeszcze się toczy).

- czytamy w dalszej części wpisu.

W ostatnim czasie Grażyna Bochenek pracowała na stanowisku rzecznika prasowego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wszystko wskazuje na to, że czekają ją nowe wyzwania w starej/nowej pracy. 

- Żal też rozstawać się z Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – gdzie praca przez ostatnie miesiące była dla mnie przyjemnością.

- zdradza dziennikarka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE