Reklama

Godziny dla seniorów po nowemu! Są kontrowersje

Opublikowano:
Autor:

Godziny dla seniorów po nowemu! Są kontrowersje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Nowe przepisy będą jednak działać na innych zasadach niż wiosną. Sprawdzamy jak to tym razem będzie wyglądać.

Fala zakażeń koronawirusem wzmaga się, dlatego też rząd zdecydował się na powrót godzin dla seniorów. Takie godziny wprowadzono już wiosną, wtedy mogły korzystać z nich osoby od 65. roku życia. I tak mamy pierwszą korektę, bo na taki bonus mogą liczyć osoby od 60 roku życia.

15 października nowe prawo wchodzi w życie. Seniorzy będą mogli robić zakupy w godzinach 10-12. Godziny dla seniorów obowiązywać będą tylko od poniedziałku do piątku. Wiosną nie było takiego rozgraniczenia.


Czytaj także:


 

Nie wszędzie seniorzy będą mieli "swoje godziny". Okazuje się, że zwolnione z tego obowiązku są markety budowlane, sklepy odzieżowe, meblarskie, RTV, AGD, stacje paliw. Godziny obowiązują w: sklepach spożywczych, aptekach (w razie zagrożenia życia farmaceuta może obsłużyć innego klienta niż senior), drogeriach i placówkach pocztowych. 

Część handlowców uważa, że nie jest to dobry pomysł i wskazuje, że w ciągu tych dwóch godzin ruch w sklepie będzie mniejszy, seniorzy i tak będą chodzić w innym czasie do sklepu. To oznacza kolejki, większy tłok i problemy. 

I na koniec kary, bo takie też zostały przewidziane. Za złamanie godzin i obsługiwanie innych klientów grożą bowiem kary, policja będzie mogła nałożyć 500 złotych mandatu, a jeśli właściciel tej kary nie przyjmie to sanepid będzie mógł nałożyć nawet 30 tysięcy złotych kary administracyjnej. 


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE