Reklama

Gigantyczna kara finansowa dla wielkiego marketu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Gigantyczna kara finansowa dla wielkiego marketu! - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił działać, kiedy urząd antymonopolowy zebrał twarde dowody na dziwne praktyki finansowe spółki Jeronimo Martins Polska.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że nałożył na właściciela sieci sklepów Biedronka - spółkę Jeronimo Martins Polska - 723 miliony złotych kary. Powodem ma być wykorzystywanie przewagi kontraktowej.

Z informacji zebranych przez urząd antymonopolowy wynika, że kontrahenci byli informowani o konieczności udzielenia rabatu dopiero na koniec okresu rozliczeniowego, po zrealizowaniu dostaw. Mechanizm ten sprawia, że zawierający umowę nie wiedzieli, ile zarobią. W każdej chwili właściciel Biedronki mógł zażądać pomniejszenia wynagrodzenia poprzez przyznanie dodatkowego rabatu w sobie tylko znanej wysokości. Właściciel Biedronki zarobił na tych praktykach ponad 600 milionów złotych w latach 2018-2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy