Reklama

Furiat zabił nożem jednego, drugiego próbował? Za nim badania psychiatryczne

Opublikowano:
Autor:

Furiat zabił nożem jednego, drugiego próbował? Za nim badania psychiatryczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe fakty w sprawie nożownika, który w październiku miał zaatakować dwóch nieznanych sobie mężczyzn. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany i aktualnie przebywa w Areszcie Śledczym. Co wiemy jeszcze?

AKTUALIZACJA, 25 listopada

- Śledztwo pozostaje w toku. Zlecono badania sądowo-psychiatryczne podejrzanego. Czekamy na opinię biegłych psychiatrów. W sprawie przesłuchano kilkunastu świadków. Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa nie informujemy o szczegółach. Zlecono szereg opinii, które są w trakcie realizacji. W tej chwili trudno powiedzieć, kiedy śledztwo zostanie zakończone. Postępowanie jest na początkowym etapie.

- przekazał nam 25 listopada Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

AKTUALIZACJA, 10 października, godz. 9.20

- Nie mamy jeszcze portretu poszukiwanego, nie znamy jego tożsamości, trwają intensywne czynności w tej sprawie -

przekazał nam nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy KMP Rzeszów. Dodał, że stan operowanego poszkodowanego mężczyzny jest bardzo ciężki.

Policja opublikowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Publikujemy go w całości:

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy trzema mężczyznami doszło do awantury. Sprzeczka przerodziła się w szarpaninę, podczas której jeden z mężczyzn, najprawdopodobniej nożem, ugodził dwóch pozostałych uczestników zdarzenia. Ranni mężczyźni zdołali jeszcze podejść w rejon komendy, gdzie pomocy udzielili im przechodnie oraz policjanci. Stamtąd karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala.

Pokrzywdzeni to dwaj 27-letni mieszkańcy Rzeszowa. Funkcjonariusze poszukują sprawcy zranienia mężczyzn.

---

AKTUALIZACJA, 10 października, godz. 8.15

Nowe fakty w sprawie ataku nożownika. Ponieważ zdarzenie miało miejsce nieopodal komendy policji, ranni dwaj mężczyźni podeszli do jednostki. Przechodnie i policjanci niezwłocznie im pomogli, chwilę później przewiezieni zostali karetką do szpitala. Stan mężczyzny, który był operowany, jest ciężki. Już wiemy, że obaj pokrzywdzeni to 27-letni mieszkańcy Rzeszowa. Początkowo mówiło się, że jeden z nich to mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.

Sprawca jest nadal poszukiwany.

---

Trwa zorganizowana akcja poszukiwawcza mężczyzny, który 9 października przed godziną 21 zaatakował nożem dwie osoby. Jedna właśnie przechodzi operację ratującą życie.

Centrum Rzeszowa zamknięte. Przy ulicy Jagiellońskiej doszło do szarpaniny między 3 mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i dźgnął dwóch pozostałych. Obaj trafili do szpitala z obrażeniami, jeden - z na tyle poważnymi, że lekarze zdecydowali o operacji, która jeszcze trwa. Policja jeszcze ich nie przesłuchała i nie wiadomo, kiedy będzie mogła to zrobić.

Do bójki doszło w okolicach jednego ze sklepów alkoholowych, stamtąd nożownik uciekł, a policja, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, próbuje odtworzyć trasę, którą sprawca uciekł.  Ponadto zbierane są informacje na temat poszkodowanych, na ten moment wiemy, że obaj mają nie więcej niż 30 lat. Jeden z nich to mieszkaniec Rzeszowa.

Centrum miasta jest w tej chwili zamknięte, trwają czynności służb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE